Scyedam is een uitgave van de Historische Vereniging Schiedam. Het wordt toegezonden aan leden en begunstigers. Scyedam verschijnt 5 maal per jaar. Redactie: Antoine Lagrouw, Wim Snikkers, Vera van der Vlerk, Dirk-Jan List, Jef Jansen. Computerverwerking Wim Schelberg Druk: BGS Schiedam Eindredactie: Wim Schelberg Redactieadres: Burgemeester Knappertlaan 82, 3117 BC Schiedam. Telefoon 010-2736823 E-mail: redactie.scyedam@gmail.com Niets uit deze uitgave mag zonder schriftelijke toe stemming van de redactie worden overgenomen. De redactie aanvaardt op geen enkele wijze aansprake lijkheid voor feitelijke mededelingen van auteurs. Waar sprake is van historische beeld- of mening vorming, is dit altijd de mening van de auteur en niet automatisch de mening van de redactie. Kopij en beeldmateriaal Artikelen kunnen aan de redactie per reguliere post worden toegezonden, vergezeld van het ori ginele beeldmateriaal. Na digitale verwerking worden de stukken per post geretourneerd. Voor vragen over de aanlevering kunt u contact opne men met de redactie. De redactie ontvangt artikelen bij voorkeur digi taal op diskette of cd-rom in Microsoft Word. Het beeldmateriaal bij artikelen ontvangt de re dactie bij voorkeur digitaal en in kleur, in een resolutie van 600dpi. Fotobijschriften en bronver melding voor de foto's kunnen in het artikel wor den vermeld. De redactie behoudt zich het recht voor, foto's en artikel(gedeelt)en voor hergebruik te bewaren. De redactie is niet aansprakelijk voor eventuele rechten die derden kunnen ontlenen aan door auteurs aangeleverd beeldmateriaal. De au teur verklaart door het aanleveren van beeldmate riaal ter publicatie impliciet dat dit beeldmateriaal vrij is van rechten, danwel dat de auteur daarover met rechthebbenden afspraken heeft gemaakt die publicatie niet in de weg staan. Historische Vereniging Schiedam Secretariaat: de heer W.N. Heupink Stadhouderslaan 29 3116 HK Schiedam E-mail: w.n.heupink@kpnplanet.nl Website: www.scyedam.nl Ledenadministratie Lidmaatschap, adreswijzigingen en opzeggingen: De heer J.H.C. Huiskens Hooiland 10, 3121 XD Schiedam. Telefoon 010-4706401. E-mail: Le- denadministratie@HistorischeVerenigingSchie- dam.nl. Opzeggingen dienen vóór 1 december gedaan te worden. Het lidmaatschap eindigt dan met ingang van 1 januari. Individueel lidmaatschap 20,00 Lidmaatschap per echtpaar 22,50 Lidmaatschap 65+ 17,50 INHOUD Spoeling - een beknopte geschiedenis Een boerenwoning in de Kethelstraat Slobber in de polder Molenaarswerf aan de Schiedamseweg Markate personen in en om Kethel Omtrent de Kandelaer... Historie Actueel Wim Snikkers 72 Wim Snikkers 80 Adrie Broeren-Rip 82 Rien van der Loo 91 Adrie Broeren-Rip 94 Koos van der Eijk 96 Ruud Poels 102 Omslagillustraties Voorpagina en hiernaast: toren van de Havenkerk (foto: Ruud Poels)

Scyedam | 2012 | | pagina 2