Buijk zijn in 1775 gemaakt door P.F. de la Croix. Deze werken zijn rechtsboven ge signeerd en gedateerd. Daniel en Catharina blijven kinderloos. De andere gelijkenissen zijn van hun neef Mr. Daniel Francois Pichot, zijn vrouw Agatha Wilhelmina Hogerwaard, hun drie kinderen en Agatha's ouders. De familie Pichot is een belangrijke Schie- damse familie die korenwijnstokers, wethou ders en burgemeesters heeft voortgebracht. Onder de beeltenissen zijn de portretten van Mr. Daniel Fran?ois Pichot (burgemeester van Schiedam), Samuel Paulus Pichot Les- pinasse (korenwijnstoker en wethouder van Schiedam) en Mr. Daniel Pietermaat (burge meester van Schiedam en regent van het St. Jacobs Gasthuis). Wat ook zo interessant is aan deze pastels is dat Anna Catharina en Amoldus Frede- ricus Pichot niet alleen als kind, maar ook als jonge volwassene zijn geportretteerd. Bovendien zitten op de achterpanelen kleine briefjes geplakt met een korte genealogie van de afgebeelde personen. De portretten van Daniel Pichot en zijn familie zijn vervaardigd in de periode 1760-1790 door Pieter Frederik de la Croix (1709/1782), kunstenaars uit zijn omgeving en Rienk Jelgerhuis. Pieter Frederik wordt in 1709 in Frankrijk geboren onder de naam Pierre Frédéric de la Croix. Hij is doofstom, autodidact en ontpopt zich als een goede portretschilder die zich heeft gespecialiseerd in de pasteltechniek. Deze kunstenaar emi greert naar Nederland en staat in 1753 inge schreven in de Confreriekamer van 'Pictura' in Den Haag. Pieter heeft een druk leven dat Scyedam jrg. 38 nr. 4 121

Scyedam | 2012 | | pagina 17