Smederij-v/d Afdeeling r, Verlichtings-Artikelen cember 1881 geschreven: "Daar de bruggen naar het kerkhof zeer slecht zijn en noodig vernieuwing vereischen zoo heeft het dage lijks bestuur twee plannen doen gereedmaken tot vernieuwing derzelven."In 1882 wordt aan de Rotterdamse architect E.J. Margry gevraagd tekeningen te maken voor nieuwe toegangspoorten van de begraafplaats. De oorspronkelijke metalen poorten zijn dan al vervangen door houten exemplaren. Margry vervaardigt twee ontwerpen voor de poorten, en het dagelijks bestuur kiest voor de goed koopste versie. Verder wordt besloten de aan besteding van de stenen bruggen, waarvoor de heren Wouterslood en Beukelaar bestek en tekeningen geleverd hebben, tegelijk met de ijzeren hekken te doen. Met Evert Margry haalt het kerkbestuur een gerenommeerd architect in huis. Hij heeft op dat moment al meerdere bekende werken op zijn naam staan, zoals de Liduinabasiliek in Schiedam, de Maria van Jessekerk in Delft, de Sint Victorkerk in Waddinxveen en de Sint Lambertuskerk in Rotterdam. Margry krijgt zijn opleiding in de praktijk op het bureau van Pierre Cuypers in Amsterdam. Cuypers is vermaard om zijn vele kerken, maar ook en vooral om zijn ontwerp van het Rijksmu seum en het Centraal Station in Amsterdam. Margry zet de neogotische ontwerptraditie van Cuypers voort en groeit uit tot een van de belangrijkste vertegenwoordigers ervan Scyedam jrg. 38 nr. 4 111 SCHIEDAMSCHE KUNSTSMEDERIJ - - M ACH I NE F ABRI EEK VhO. J.VINCENT-&" O9 Opgericht - 1836 Dir-, Frits-M. Beukers. i Schiedam. -■■■ Hierboven een foto van de afdeling 'Verlichtingsartikelen 'van de Schiedamse kunstsmederij en machinefabriek, voorheen G.J. Vincent en Co. (Bron: gemeentearchief Schiedam, toegang 217. Op pagina 110 een afbeelding van de bouwtekening van de linker toegangspoort van de begraafplaats, bijvoegsel van het Bouwkundig Weekblad, 1882.

Scyedam | 2012 | | pagina 7