bassin op het Binnenhof in Den Haag naar een neo gotisch ontwerp van Pierre Cuypers. Architect Margry is ook zeer te spreken over het geleverde smeedwerk voor de toegangspoorten aan de Vlaardingerdijk, en stuurt de gebroeders een aanbe velingsbrief toe in januari 1883. De twee poorten, die via twee stenen bruggen toegang ge ven tot de begraafplaats, zijn vrijwel identiek en sluiten aan bij de oorspronkelijke symmetrische opzet van het grafveld. Elk hekwerk heeft twee vaste zijpilasters waartussen twee draaiende delen. Boven elke poort is een tekst opgenomen. Op de linkerpoort staat: Zalig de dooden die in den heer sterven. Apos.XIV 13en op de rechterpoort staat: Wie in mij gelooft, al is hij ook gestorven zal leven. Joan. CX1V 25." De totale hoogte in Nederland. Zijn werk omvat kerken, pas torieën, scholen, kloosters en gestichten. Toegangspoorten De toegangspoorten vallen wel duurder uit dan aanvankelijk geraamd. Het kerkbestuur besluit in 1882 om een bedrag van vijfdui zend gulden voor de poorten inclusief stenen bruggen te reserveren, maar de uiteinde lijke kosten bedragen 7.350 gulden. Het fijne smeedwerk van de poorten, voorzien van fraaie krullen en ornamenten, is dan ook van uitstekende kwaliteit. De poorten zijn vervaardigd en geplaatst door de firma J. Vincent Co., destijds gevestigd aan de Admiraal de Ruyterstraat in Schiedam. Het bedrijf van de gebroeders Vincent, 'fabrikan ten van ijzeren werken' en opgericht in 1838, is vermaard om hun kunstig smeedwerk. De gebroeders behalen diverse medailles voor hun vakmanschap, dat onder meer spreekt uit de uitvoering van de prachtige smeedijze ren fontein met hardstenen 112 Scyedam jrg. 38 nr. 4 De rechter toegangspoort van de begraafplaats, (foto: Rob RuoffArchitecten).

Scyedam | 2012 | | pagina 8