Ger Bakkes en Ton Vorstenbosch. Probleem daarbij was dat de eerste lid en supporter was van Hermes DVS en de ander van SVV. In de praktijk leidde dat dikwijls tot ruzie die meestal wel weer snel werd bijgelegd want we wilden toch allemaal weer voetballen. Als we niet gingen voetballen konden we altijd wel wat schooieren. Naar de Buitenhaven weg bijvoorbeeld waar aan het begin in een groot huis juffrouw Waardenburg woonde, die leidster van de kleuterschool was. Je kon daar goed verstoppen als je buut ging spelen. Ook aan de waterkant waren we dikwijls te vinden. Er lagen regelmatig baggerbakken in de binnenhaven en 's avonds als er niemand was konden we daar dan stiekem op. Maar een keer is het misgegaan en was een van de kinderen van Herschbach tussen het schip en de wal terecht gekomen en verdronken. Hij werd opgebaard in een glazen kistje en de meeste kinderen zijn gaan kijken, de schrik zat er vanaf die tijd goed in. Ook interessant was het bij de houtschaverij van Van der Eist, het maakte een flink kabaal en het rook er heerlijk naar hout. Het zaagsel konden we daar soms halen en gebruiken voor de hamsterkooi die we hadden om onze twee hamsters in te bewaren. Het waren leuke dieren met maar een probleem: als wij naar bed gingen werden zij wakker dus niet echt geschikt als gezelschapsdiertjes. De slootjes bij Van der Eist waren beste plekken om stekelbaarsjes, kikkervisjes, waterluizen en salamanders te vangen met een schepnetje, en 's zomers gingen we dikwijls tenten op het terrein naast Gusto. Wonen bij werf Gusto Niet elke man uit de Eendrachtstraat werkte bij Gusto, veel echter wel. Mijn vader heeft er ook wel gewerkt maar werkte altijd voor zover ik me kan herinneren bij W.A. Hoek's machine- en zuurstoffabriek (later Hoek- Loos), aan de Havenstraat. Elke ochtend, even voor zeven uur, ging hij de deur uit en liep, weer of geen weer, naar zijn werk. 162 SMIS Omgeving Eendrachtstraat 1) Gasfabriek 2) Nolet 3) Van der Eist Houthandel 4) Willem Brouwerschool 5) Restaurant 'de Klok' 6) Gusto fietsenstalling 7) Gusto hoofdingang 8) Eendrachtstraat nr. 48b 9) Badhuis w) Winkel (locaties bij benadering)

Scyedam | 2012 | | pagina 22