HISTORIE ACTUEEL Een ooievaar van De Ooivaar Met het vertrek van babyartikelenwinkel "De Ooievaar" uit de Hoogstraat is meer uit Ruud Poels Schiedam verdwenen dan alleen de winkel. In de glorietijd van de firma werd door de eigenaar in het achterraam van het pand nr. 138 een prachtig groot gebrandschilderd raam aangebracht met de voorstelling van een ooievaar. De eigenaar heeft in 2011 con tact gezocht met A.van Wees, Distilleerderij "De Ooievaar" in Amsterdam. De verkoop liet niet lang op zich wachten en het raam werd toen naar Amsterdam (Driehoekstraat 10) overgebracht. Hoogstraat 11 Met enige regelmaat komen tijdens renova ties achter beplating van puien aan de Hoog straatjuweeltjes van historische winkelpuien tevoorschijn. In mei 2012 bleek dat het geval bij Hoogstraat 11Het herstel van gevel en winkelpui is inmiddels afgerond. Wel zijn in juni bij de vervanging van de schuiframen van de verdieping de van glas-in-lood voor ziene bovenlichten verdwenen. Sloop school aan Thorbeckesingel 2 Al enige jaren bestaat Schiedam het plan een aantal basisscholen in de wijk Nieuwland on der te brengen in een nieuw complex. Het ge volg betekende o.a. de afstoting en sloop van het schoolgebouw aan de Thorbeckesingel 2. De school verhuisde naar het gebouw van de vm. Chr. LTS aan de Nieuwe Damlaan. De voorbije maanden werd het schoolgebouw aan de Thorbeckesingel gesloopt. Het schoolgebouw in de polder Nieuwland werd in 1953 in gebruik genomen door de toen opgerichte "Thorbeckeschool" een ge meentelijke school voor glo. Nieuwland werd toen in rap tempo vanuit het westen bebouwd met voornamelijk flatwoningen. In 1985, bij de start van het basisonderwijs, wijzigde de naam in "De Kameleon". In 1994 werd de naam basisschool "De Taaltuin". 168 Scyedam jrg. 38 nr. 5 Het gebrandschilderde raam in het achtervenster van babyartikelenwinkel "De Ooievaar"Hoogstraat 138. Ver wijderd in 2011. (Foto: R. W. Poels, 27 februari 2010)

Scyedam | 2012 | | pagina 28