2-39-SF VAN DE REDACTIE De laatste Scyedam van 2012. Met daarin een terugblik op de kinderuitzendingen in de afgelopen eeuw. Marianne Ames - kersvers redactielid van Scyedam - interviewde Caroline ieuwendijk over het boek dat zij over dit onderwerp schreef en dat deze maand verschijnt. Maarten Mulder gunt de lezer een kijkje achter de schermen van een grondige verbouwing die van de vroegere school aan de Warande 157 een prachtig woonhuis maakte. A.W. Bedeaux duikt in de geschiedenis van bierbrouwerij 'de Leeuw' aan de Hoofdstraat 109. En daar in de buurt herinnert Dick van Wassenaar zich zijn jeugd in de Eendrachtstraat in de jaren vijftig en zestig van de vorige eeuw. In Historie Actueel staat Ruud Poels kort stil bij een gebrand- hilderd raam dat naar Amsterdam verhuisde en stipt hij de sloop van een schoolgebouw aan. Ten slotte brengt hij de res tauratie van Hoogstraat 11 in herinnering. Ook aan de Hoog straat, maar dan op nummer 86, werd de winkel teruggebracht in een staat die zeker doet denken aan het origineel dat in 1918 verrees. J. van Rutte beschrijft de renovatie van het pand. Vanaf deze plek wil de redactie alle lezers van en bijdragers aan dit blad bedanken voor hun steun in het afgelopen jaar. Ook voor volgend jaar hoopt de redactie op de geschreven bij dragen van lezers van het blad. Want zonder die verhalen was Scyedam niet wat het is. En voor wie daartoe in de gelegenheid is: bezoek ons eens op Facebook! Op die plek kunt u online reacties uitwisselen met de redactie. Veel leesplezier gewenst; tot ziens in 2013

Scyedam | 2012 | | pagina 3