soms lijkt het of ik het ge droomd heb, ook omdat er niets meer van over is... een roeibootje de Schie over, dan liepen we in tien minuten naar school. We staken de drukke Singel over en door de Oosterstraat richting Mariaschool, aan de Dr. Zamenhoffstraat. Kwamen we thuis, dan moesten we hard roepen: OVER!!!! Dan kwam er wel iemand tevoorschijn om 'je over te halen.' Maar de stad kwam dichterbij. Het geluid van heien is echt het geluid uit mijn jeugd. Heel in de verte zagen we de flats van Nieuwland verrijzen. De openbare technische school was er het eerst. En op een goeie zondag gingen we niet met het bootje naar de overkant om binnen vijf minuten in de Singelkerk te zitten, nee, we gingen naar de nieuwe kerk aan de Mgr. Nolenslaan, een houten noodkerk. Een aparte gewaarwording om dwars door het land naar de kerk te gaan. In de zomer van 1961 speelden we al op opgespoten land in het zand. Het was bouwvakvakantie dus een prachtig speelterrein, met een plas water om in pootje te baden. Er verschenen vaak heren van de gemeente met opschrijfboekjes op de werf. Mijn ouders gingen huizen kijken 'in de stad'. Mijn vader was zestig dus ergens anders verder boeren was op die leeftijd geen optie meer. In september verhuisden we naar de Jan van Avennesstraat. Daar hebben mijn ouders naar hun zin gewoond, mijn vader is daar gestorven, in 1995, 94 jaar oud. De vrijheid van de boerderij miste hij erg in de begin tijd, de ruimte, de rust. Hij ging dan graag aan de Maaskant boten kijken. Het was een bijzondere jeugd, echt een apart hoofd stuk uit mijn leven, soms lijkt het of ik het gedroomd heb, ook omdat er niets meer van over is, alleen foto's, schilderijen en veel herinneringen. Styedam jaargang 39 nr. 1

Scyedam | 2013 | | pagina 15