verantwoorde kozijnen, of de nieuwe, nooit bestaan hebbende ingangen in de achtergevel anders, meer in de stijl van het gebouw vorm te geven. Schiedam mers hadden daar wel een beetje op gehoopt. Toch kan het resultaat gerespecteerd worden. Daar waar de echte noodzaak en mogelijkheden er waren, is voor een hoogwaardige restauratie gekozen, elders voor het duiden van hetgeen verloren was gegaan, waarbij heldere en strakke materialen werden toege past. In ieder geval werd nog aanwezige historie nergens genegeerd. Voltooiing restauratie Babbersmolen In de oktoberaflevering van dit tijdschrift werd over het aanbrengen van de balie (februari 2012) en de kap en wiekenas (20 augustus 2012) van de Babbers molen bericht. Daarna werd het laatste spectaculaire karwei verricht. Op 14 november werden de roeden gestoken en werd het "staartwerk" aangebracht. De weken erna zijn de roeden opgehekt, zodat er nog vóór 1 december kon worden proefgedraaid. Voor het eerst in 90 jaar draaide de molen weer op de wind. De komende maanden worden het gaande werk en het scheprad afgemaakt. Uiteindelijk doel is om de poldermolen weer water te laten malen. Blijft dan nog één probleem op te lossen. De naast de molen staande molenaarswoning belemmert het kruien van de kap en het op die plaats draaien van de wieken. Dit jaar zal er een beslissing over worden genomen. De feestelijke officiële ingebruikname van de molen zal op enig moment in 2013 plaatshebben. De Babbersmolen vóór 1924. Op de voorgrond de Poldervaart, op de achtergrond de spoorlijn tussen Vlaardingen en Schiedam. Detail uit een prentbrief kaart van uitgever R.E.S.P. De Babbersmolen in april 1974. Op de romp is dan nog een deel van de vooroorlogse reclame van Quaker te zien. (Foto: R.W. Poels) Scyedam jaargang 39 nr. 1 35

Scyedam | 2013 | | pagina 35