Beoogd voorzitter Maarleveld zoekt de aandacht "Social media leeft enorm. Voor wat het waard is..." Marianne Ames Hij is geen nieuwe bezem die schoon gaat vegen, stelt Reinard Maarleveld bij voorbaat vast. Wanneer de leden tijdens de algemene ledenvergade ring in maart akkoord gaan, zal hij worden geïnstalleerd als voorzit ter van de Historische Vereniging Schiedam. Na meer dan dertig jaar lidmaatschap in de luwte, treedt de 56-jarige leraar geschiedenis dan op de voorgrond. Niet de voorzitter maar de vereniging moet in zijn ogen meer naar buiten treden. Met activiteiten en via social media zoals facebook en twitter. "In de hoop meer leden te werven en dan vooral jongere mensen. Maar alle leden moeten daarmee instemmen hoor." Twee weken nadat Reinard een twitteraccount voor de historische vereniging aanmaakte, staat de teller al op 120 volgers. "Schiedam is echt een digitale stad. 'Social media' leeft enorm. Voor wat het waard is", relativeert hij gelijk. Maar met af en toe een bericht over één van de activiteiten wil hij mensen attenderen op het bestaan van de vereniging. Volgens hem gebeurt er intern zoveel goeds, initiatieven die het waard zijn om breed onder de aandacht van Schiedammers te worden gebracht. Zo noemt hij de database, met eigen beeldbank, een collectie van zowel historische boeken als voorwerpen, het onder komen aan de Hoogstraat 74 a. Historische infrastructuur Als net afgestudeerd historicus was Reinard eigen lijk vooral geïnteresseerd in wereldvraagstukken, politieke geschiedenis en minder in die van de stad Schiedam. Met het verstrijken van de jaren en misschien ook wel door het gevoel dat hij op een gegeven moment met vrouw en twee kinderen hier gesetteld was, groeide de interesse in zijn eigen stad. Ook door zijn trainingen als marathonloper en triat leet werd hij bekoord door de historische infrastruc tuur van Schiedam. "Ik fiets en loop in deze omgeving. Die weggetjes langs de Poldervaart, het stukje naar de Vaart zie je op een kaart uit de zestiende eeuw ook staan! Potdorie, dat is wel heel bijzonder, waar heb je dat? Steeds meer en meer besef ik hoe bijzonder het is om hier te wonen in een omgeving met zo'n rijke achtergrond." Nacht van de Geschiedenis Behalve het sporten heeft de beoogd voorzitter een leuke hobby 'die niet al te veel geld kost' met Geschiedenis.nl. Deze website is bedoeld voor mensen met belangstelling voor cultuur en historie en trekt maandelijks 25.000 bezoekers! Af en toe levert Reinard onderwijsbijdragen voor Thieme Meulenhoff en is hij initiatiefnemer van Check point Geschiedenis waarmee hij zes keer per jaar in de Rotterdamse Arminiuskerk lezingen organiseert. In Schiedam is hij verder betrokken bij de organi satie van de 'Nacht van de Geschiedenis' die al twee succesvolle edities kende. Met Reinard Maarleveld zal de vereniging een actieve nieuwe voorzitter krijgen, die ook de eigen geschiedenis van de Histo rische Vereniging Schiedam erkent. "Het is moeilijk om Trudy van den Akker te vervangen. Het stokje neem ik echter graag van haar over." 8 Scyedam jaargang 39 nr. 1

Scyedam | 2013 | | pagina 8