is de enige nog overgebleven mouterij met nagenoeg complete inrichting en met een nog onaangetaste en niet opgedeelde structuur en volop in het zicht zijnde details van het interieur. De vereniging acht het verbouwen van de ruimte van de onderste eest- vloer (tweede verdieping) blijvend niet acceptabel. In die geest heeft de Historische Vereniging een nadere zienswijze naar voren gebracht bij Burgemeester en Wethouders van Schiedam. Hoogstraat tussen afrol en Museum In de maanden december 2012 en januari 2013 verdwenen de steigers voor de panden Hoogstraat 78, 94, 96/98, 100, 104 en 106. Bij het startsein voor de restauratie met enig vertoon op 31 augustus 2011 was al wel duidelijk dat voor kwaliteit was gekozen. En inderdaad toont het resultaat, dat tevoorschijn kwam toen in december 2012 de bouwsteigers werden verwijderd, waartoe een goed plan, vakman schap en toewijding kunnen leiden. Het meest in het oog springt het fraaie uit 1890 daterende pand Hoogstraat 78 op de hoek met de afrol naar de Lange Achterweg. Maar ook de andere panden hebben weer een aantrekkelijk gezicht na, sinds de jaren zestig van de twintigste eeuw, uitbreken van mooie oude puien, na verbouwingen, versimpelingen, verwaar lozing en leegstand. De Stichting Restauratie Hoog straat Schiedam, verdient alle lof. Sluisdeuren aan de Maasboulevard In jaargang 2011 nummer 5 van Scyedam werd melding gemaakt van de verwijdering op 28 juli 2011 van een stel hoge sluisdeuren die aan de Maas boulevard waren ingegraven als herinnering aan de in 1976 gesloopte achttiende-eeuwse Buitensluis. De afvoer had te maken met de zeer slechte staat van het hout en het gevaar voor passanten en spelende kinderen. De lage sluisdeuren leverden nog geen problemen op en konden worden gehandhaafd, evenals de bijbehorende kaapstanders en aanleg- bolders. Toch zijn in een later stadium ook de lage deuren verwijderd. Thans resteren alleen nog de vier Hoogstraat nummer 78 bij de afrol naar de Lange Achterweg, vóór de restauratie. (Foto: R.W. PoelsJ Hoogstraat nummer 78 bij de afrol naar de Lange Achterweg, na de restauratie. (Foto: R.W. Poels) Scyedam jaargang 39 nr. 2

Scyedam | 2013 | | pagina 28