zocht op de aanwezigheid van nieuwe en mogelijk ook nog oude inventarisnummers die op het object zelf zijn aangebracht. De registratie en documentatie van de voorwerpen heb ik verder alleen gedaan. Het is mij gelukt de beschrijvingen in het collectieregi stratiesysteem te matchen met de ongenummerde exemplaren. Door foto's in de Beeldbank van het Gemeentear chief goed te bekijken heb ik tevens losse onderdelen zoals verticale vaandelstokken, horizontale dwars- stokken en vaandeltoppen met de vaandels kunnen completeren. Beschrijving Vervolgens heb ik de collectiestukken uitgebreid beschreven in de basisregistratie. Dit is een standaard die is afgesproken binnen de Nederlandse musea. Bij deze beschrijving wordt onder meer ingegaan op het model, de toegepaste materialen, de afmetingen en de gehanteerde afbeeldingen of ornamenten. Ook wordt de Musip-waarde van de collectiestukken ingevuld. Deze waarde geeft aan hoe belangrijk het voorwerp is voor de museumcollectie. Hierbij scoort de verzameling vlaggen en vaandels hoog. Tot slot hebben we de vaandels op hun definitieve plek in de vaandelkast gelegd en de standplaatslocatie in het systeem ingevoerd. Fotografie Marco heeft mij ook geholpen de vlaggen, vaandels en losse onderdelen voor de identificatie te fotogra feren. Wanneer de collectiestukken een verschillende voor- en achterzijde hebben, zijn beide kanten op de gevoelige plaat vastgelegd. De kwetsbare vaandels zijn noodgedwongen liggend gefotografeerd. Daar naast hebben we foto's gemaakt van details zoals speciale bevestigingen, medailles en kransen. Deze afbeeldingen zijn gekoppeld aan de documenten in het collectieregistratiesysteem, zodat de informatie op de foto's niet verloren gaat. 42 Scyedam jaargang 39 nr. 2

Scyedam | 2013 | | pagina 6