Niets van woelgeest te bekennen Hij verheugt zich op de Open Monumentendagen, zegt hij wederom zonder enig spoor van ironie. Hoewel hij een scherpe pen kan hanteren bij het fileren van Schiedamse gebeurtenissen op bijvoor beeld Schiedamstad, is er nu niets van woelgeest te bekennen. "In dat weekeinde van 14 en 15 september worden de geheimen van Schiedam ontsluierd. Waarom men naar Schiedam moet gaan? Voor een feestelijke interessante dag uit en om kennis te maken met de schoonheid van deze jeneverstad. Het mooie van de Open Monumentendagen is dat plekken toegankelijk zijn waar je anders nooit komt. Al ben je een geboren en getogen Schiedammer zoals ik! De monumenten zetten hun deuren open en Opera aan de Schie maakt er de muziek bij." Nodig vrienden uit Han van der Horst heeft een advies voor de lezers van 'Scyedam'. "Nodig je vrienden van buiten Schiedam uit op één van deze dagen. Er is een hoop te doen en je hoeft zelf niets te organiseren. Want dat hebben wij al gedaan." Hoogtepunten vindt hij de opening van de steegjes van de Hoogstraat naar de Lange Haven, die anders gesloten zijn. De opening van de Haven kerk waar veel Schiedammers nog voetsporen hebben lopen. Maar ook naar de Hersteld Hervormde Kerk aan de Lange Nieuwstraat, die de deuren open heeft dan, is hij zelf erg nieuwsgierig. "Dat is een heel bijzon dere geloofsgemeenschap, die daar altijd zichzelf is gebleven." Een aandachtspunt vormt wel de Plantage, diedit jaar onderdeel uitmaakt van het programma. Volgens Han van der Horst gaan bezoekers automatisch naar de Lange Haven toe, maar ook in de Plantage komt het thema 'Macht en Pracht' goed tot uitdruk king. "Als je zelf niet uit Schiedam komt, weet je de Plantage niet zo gauw te vinden. Toch mogen bezoe- Scyedam jaargang 39 nr. 3 9 Han van der Horst adviseert: "Nodig je vrienden uit op 14 en 15 september in Schiedam." (foto: Marco Spruit Bleeker)

Scyedam | 2013 | | pagina 19