Activiteiten Open Monumentendagen 2013 Toekenning ereschildjes De Historische Vereniging Schiedam kent elk jaar deze onderscheiding toe aan eigenaren die een goede restauratie hebben uitgevoerd aan hun monument. Dit jaar worden onderscheiden: Vereniging Hendrick de Keyser voor de restauratie van het achterhuis van het Proveniershuis (Overschiesestraat 3A), Van Doorn Salari voor de restauratie van Hoogstraat 144 en ten slotte de Stichting Stadsherstel Schiedam, voor de restauratie van Hoogstraat 78. Peter Groe- neweg, wethouder monumenten, zal de schildjes bevestigen. Ter afsluiting wordt het glas geheven in het bezoekerscentrum van de Historische Vereniging aan de Hoogstraat 74a. Iedereen is welkom. Voor meer informatie: www.scyedam.nl. Pracht van achttiende-eeuwse dans Wie de verfilmingen van de boeken van Jane Austen heeft gezien, kent ook de prachtige dansscènes. De etiquette regeerde de dansvloer en een faux pas was snel gemaakt. De Jane Austen Society Nederland geeft op zaterdag een tweetal dansdemonstraties. Deze dansen uit de bekende Pride Prejudice verfilming hebben de bijzondere namen: 'Mr. Beve- ridge's Maggot',The Comical Fellow', 'The Shrews bury Lasses', 'The Hole in the Wall' en de 'Duke of Kentz's Waltz'. Vanaf 12.30 uur in het achterhuis van het Proveniershuis, Overschiesestraat 3A en om 14.00 uur in de Korenbeurs, Lange Haven 145. Open Monumentendagenwandeling In de informatiestand op de Grote Markt zijn speciale wandelingen te verkrijgen. Er is een kinderwande ling en een wandeling rond de Plantage, opgesteld door plaatselijk historicus en Open Monumentenda genveteraan Wim Rook. Historische schepen in Florijnhaven Zaterdag en zondag 12.00 17.00 uur Op zaterdag en zondag kunnen tussen 12.00 en 17.00 uur maar liefst zes historische schepen in de Florijnhaven (bij het Doeleplein) worden bezocht. De Pracht van Dansen rond 1800 Danshistorica Isabella Lanz wijdt op de zondag middag haar toehoorders in in de geheimen van de achttiende-eeuwse danscultuur. De Wijze Kater in De Rooie Koffer Zaterdag 13.00 uur en 15.00 uur Toneelvereniging Utile Dulci is met haar leeftijd van 102 jaar een Schiedams monument van formaat. In de grote zaal van de Rooie Koffer speelt zij frag menten uit De Wijze Kater, een toneelstuk van Herman Heijermans. Het is een boosaardig maar humoristisch sprookje waarin een kater het opneemt voor zijn berooide en goedhartige baas. Voorleesbrigade leest voor in molens De leden van de voorleesbrigade lezen bij elke denk bare gelegenheid een passend verhaal voor aan zowel kinderen als volwassenen. Tijdens Open Monumen tendagen laten zij zich inspireren door het thema Windkracht 13 en lezen zij ieder heel uur voor. Nieuwsgierig geworden? Ga dan beslist luisteren! Zaterdag 14 september 2013, vertrek ca. ll.OOuur vanaf de Korenbeurs (aansluitend aan de opening). Dansdemonstratie door de Jane Austen Society Nederland Zaterdag om 12.30 uur en 14.00 uur. Scyedam jaargang 39 nr. 3 Zondag 13.00 uur en 15.00 uur Sint Joris Doele, Doeleplein 1. Zaterdag 13.00 uur en 15.00 uur De Rooie Koffer, Tuinlaan 50. Zaterdag en zondag 13.00 - 17.00 uur De Vrijheid, Noordvest 40 (alleen op zaterdag) en De Nieuwe Palmboom, Noordvest 34. 93

Scyedam | 2013 | | pagina 21