(Oorkonde Sc ""ts&yscr ÜJ v muren en zelfs één van de muren van de regenten kamer om het geplande restaurant meer ruimte te bieden. In de zijgevel van het achterhuis werd een nieuwe ingang gemaakt. Op 29 juli 1981 brak in het voorhuis brand uit. In 2006 ging de nieuwe eige naar, een erfgoedinstelling, direct over tot algehele restauratie. Het monumentale voorhuis was gereed in 2009 met als bekroning de inkleuring van het stadswapen in de geveltop. Het achterhuis vergde een noodzakelijke intensievere aanpak. Daar werd de oude structuur teruggebracht door het terug- bouwen van de verdwenen binnenmuren, en werd de eetzaal in ere hersteld. In de regentenkamer keerde De oorkonde voor de restauratie van het Prove niershuis. (Afbeelding: R.W. Poels) Wethouder P. Groeneweg bevestigt het ereschildje in de poort van het Proveniershuis. Rechts de heer C. Huijts, directeur van Vereniging Hendrick de Keyser. (Foto: R.W. Poels, 14 september 2013) De Historische Vereniging Schiedam verklaart dat zij met veel genoegen aan het door deze vereniging ingestelde "Scidam'-schildje heeft uitgereikt. Toekenning hiervan geeft uiting aan de grote waardering die er bij de vereniging bestaat voor het zorgvuldige onderhoud gepaard gaande met een onverstoord behoud van de oorspronkelijke staat, resp. voor de uitgevoerde restauratie van het pand waardoor dit voor de stad en haar bewoners in goede staat bewaard is gebleven. Schiedam. Historische Vereniging Schiedam de voorzitter; ydr sekret Scyedam jaargang 39 nr. 4 133

Scyedam | 2013 | | pagina 21