zelfs de verdwenen schoorsteenmantel terug. Een getrouwe kopie van de oorspronkelijke, weliswaar nu uitgevoerd in hout. In de verdiepingen van het achterhuis werden appartementen ondergebracht, zonder verkeerde ingrepen. Eind 2012 was ook het achterhuis gereed. De juiste intentie en het goede resultaat bij de restauratie van het Proveniershuis aan het Overschieseplein zijn voor de Historische Vereniging Schiedam reden om de Vereniging Hendrick de Keyser te eren met de toekenning van het 'Scidam'-schildje, met bijbehorende oorkonde. Winkelpand Hoogstraat 144 In 1907 werd op de hoek van de Hoogstraat en de Zwaansteeg een theesalon met feestzaal gebouwd naar ontwerp van Th.L.J. Kramers. Als "Maison Van der Heijden" bleef het in gebruik tot 1928. Toen werd het aangekocht ter uitbreiding van het naastgelegen winkelbedrijf in o.a. babyartikelen van de familie Leusen- Engeln, later geheten "De Ooievaar". In 1938 werd ter modernisering bijna de gehele voorgevel weggebroken. De boven gelegen feestzaal werd showroom. In die situatie bleef het pand tot het vertrek van het winkel bedrijf in 2011. De nieuwe eigenaar herstelde het pand in 2012 geheel. Bij de aanpak van de voorgevel werd niet gekozen voor de goedkoopste oplos sing, maar voor het terugbouwen van de oorspronkelijke gevelindeling. De gevel heeft de allure uit het verleden weer terug. De juiste intentie en het goede resul taat bij de restauratie van het winkel Hoogstraat 144 na het aanbrengen van het ereschildje. V.l.n.r.: de heer T.van Doorn (D&S Beleg gingen), D. Gelderblom (Historische Vereniging) en P. Groeneweg (wethouder). (Foto: R.W. Poels) 4, gebou\ R.W. Poel 134 Scyedam jaargang 39 nr. 4

Scyedam | 2013 | | pagina 22