Michiel. Tot slot ook nog twee andere papieren die van gelijksoortige aard waren. De gearresteerde maakte voor de Schout zelf een lijst van alle documenten die hij bij zich had met de vermelding daarbij dat deze door hem aan de Schout waren overhandigd, en ondertekende dat met zijn handtekening. Daarna werd hij door de Schout en zijn metgezellen naar de Sint Joris Doele gebracht vergezeld door kapitein de Pacque van het Militaire garnizoen en kapitein Hey van de burgerschutterij. Dit alles verliep verder kalm en rustig. Dit mijn vriend, is het verhaal van de toedracht, waaraan ik nog moet toevoegen dat de dappere kapiteins Hey en van Erpecum op zondagmorgen 2 november 1794 in de kamer van de heren Baljuw en Schepenen elk apart, mondeling en onder ede, zijn verhoord. De gearresteerde Bredero werd maandag 3 november van de Sint Joris Doele naar het stadhuis gebracht en in de criminele - lijfstraffelijke - gevan genis geplaatst en op dinsdag 4 november zijn nog twee militaire schildwachten gehoord die ook onder ede een getuigenis hebben afgelegd. De beide kapiteins hebben, evenals de militairen allen verklaard dat de genoemde papieren door De beschieting van Den Bosch door de Fransen, Josephus Augustus Knip, 1800. Olieverf op paneel, h 47cm x b 62cm. Op verzoek van de patriotten viel in september 1794 een Frans legerde Republiek binnen. Na een beleg van meer dan twee weken werd op 10 oktober Den Bosch veroverd. Met kanonnen die de Fransen hadden opgesteld, werd de stad beschoten -ook 's nachts. Een groot gebied rondom de stad was onder water gezet om de aanvallers op afstand te houden, (bron: https://www.rijksmuseum.nl/nl/rijksstudio) Scyedam jaargang 40 nr. 4 117

Scyedam | 2014 | | pagina 9