SERltWBRÖK DESLUEEDJS willens en wetens blind; zulken komen wèl om uw gelletje'1 maar niet om uw velletje; om de minne van het smeer likt de kat de kandeleer.". Iets verderop schrijft hij: "Verzint eer gij begint; alle hout is geen timmerhout en het zijn allen geen koks die lange messen dragen; de schijn bedriegt zoo vaak. Wordt gij gevraagd, dan dient er wat gewaagd.". Daarna geeft hij een opsomming van het soort vrijers dat er volgens hem bestaat. Pronkers en Fatten "Pronkers en Fatten die hun zondags goede alle dagen aan, en hun schat in de zak hebben. Avond luchtlopers, die denken zoo menige haven zoo menige vrouw, - deze spreken uit twee monden, dragende water in de ene en vuur in de andere hand; zij knijpen de kat in den donker en hebben ze achter de mouw. Waaghalzen die pas uit den dop komen kijken, en gevaar lopen te verdrinken voor dat zij water kennen; bij wie de stoppels nog niet uitgevallen zijn, vlasbaarden en melkmuilen die zoo verlegen zijn als Anna met haar mans ziel, en daarom overal wel gezien, maar niet geacht worden." Windbuilen en Lelijken "Windbuilen, die wat heet gebakerd zijn en met het hoofd door de muur zouden lopen; altijd zijn ze pietje de voorste en het katje van 'de baan, doch het is bij ben veel geschreeuw maar weinig wol. Jonkers van den Kalisdijk, die klinken als een wollen kous, en de leer belijden dat het in eens anders schotel vet soppen is; die op een stroowisch2' zijn komen aandrijven en het professoraat bekleden aan de academie waar van de studenten knor! knor! schreeuwen. Lelijken, op wier tronie in de muur gemetseld de honden zich zouden dood bassen, en daardoor een remedie tegen de liefde zijn. Ook zijn er, door wie een streep loopt, die zo veel verstand "De Springbron der Liefde.". Op vrijersvoeten, uit: Arnold Bon, Delfs Cupidoos schighje. Delft 1652. TPIHTprif dtrprnTW'"ts g 11rir; IBedoeld wordt 'geld'. 2) Dit is een bos stro. Scyedam jaargang 41 nr. 1 19

Scyedam | 2015 | | pagina 19