Bxyend^ alle ruimte nodig hadden. Hij trad echter ook op in het Kurhaus in Scheveningen voor 250 artsen. Daarbij was prins Hendrik aanwezig. Ook deze zaal deed hij schudden van het lachen. De Bruijn schreef zelf zijn teksten en muziek, thuis oefende hij op de viool. Vijfentwintig jaar lang had hij Leen Krab bendam als begeleider op de piano, daarna werkte hij vijfentwintig jaar samen met Hakkert en daarna nog met Cor Schilperoort. Ook speelde hij samen met anderen, onder wie, tijdens de oorlogsjaren in het Monopoletheater, De Spelbrekers. De schat tingen van het aantal liedjes dat hij schreef lopen van zeshonderd tot duizend. We geven enige voor beelden van de weerklank van zijn optredens. Hij trad op voor de feestavond van de mandoline vereniging O.N.I. (waar hijzelf lid van was) in een stampvolle zaal. Met zijn populair repertoire had hij uitbundig succes, zo blijkt uit een artikel in de Schiedamsche Courant van 20 februari 1930. Buurtvereeniging 'Goede Harmonie' in gebouw Eendracht op Plein Eendragt meldt: "De humorist Leen de Bruijn kwam weer met zijn bekende gees tige liedjes. Vooral het 'Wie had dat ooit kunnen droomen' sloeg bij het publiek in.".3' Harmonie Gezelschap Oefening Baart Kunst (O.B.K.) in de zaal van de Rooms-Katholieke Volksbond (aan de Lange Haven): "Leen de Bruin had uit zijn schier onuitputtelijke voorraad liedjes de meest humoristische en toepasselijke opge diept en moest herhaaldelijk ovaties in ontvangst nemen.".4' Bij het tweejarig bestaan van de Schiedamse Zwemvereniging De Pelikaan in Musis Sacrum: Onder de nieuwe clubvlag zongen tal leden een door De Bruijn verwaardigd clublied, dat door de aanwezigen uit volle borst werd meege zongen. "Hierdoor had de bekendste humorist van Schiedam reeds een feestelijke stemming geschapen, die nog vergroot werd door zijn Artiestenfoto's van de in haar tijd beroemde accor- deoniste Willy Ré en van Aart Boender, die bevriend was met Leen de Bruijn. (Fotograaf onbekend; uit het plakboek van de kleinzoon van Leen de Bruijn) 3) Schiedamsche Courant 20 april 1934. 4) Schiedamsche Courant 17 december 1934. Scyedam jaargang 41 nr. 1

Scyedam | 2015 | | pagina 24