volgend optreden.".5' Bij het twintig jarig bestaan van de afdeling Schiedam van de E.H.B.O. zong de Bruijn onder andere een loflied.6' In 1946 ging De Bruijn zich volledig toeleggen op het vak van wat toen meer en meer conferencier werd genoemd. Na de oorlog was er een explosie van verenigingsleven en De Bruijn kon de vraag niet meer aan. Daarom besloot hij te stoppen met zijn werk bij de D.E.S.. Rijk is hij er nooit van geworden, wel verdiende hij er een goede boterham mee. SVV Wie Leen de Bruijn zegt, zegt ook SVV. Deze club was voor hem zijn grote hobby. Hij was meer dan zeventig jaar lid van deze voetbalvereniging. Als voet baller heeft hij het niet ver geschopt. Hij bracht het tot reserve van het tweede elftal en speelde later bij de veteranen. Hij werd echter de lijfdichter van SVV, die optrad bij clubbijeenkomsten en feestavonden van de supportersvereniging 'Door Weer en Wind'. Zo lezen we over zon feestavond van 'Door Weer en Wind' dat Leen de Bruijn weer enige geslaagde liedjes had gemaakt met betrekking tot SVV. Dit 'eigenfabrikaat' bepaalde zijn waarde als humorist. Het succes dat hij oogstte, was natuurlijk groot.7' Hij was een belangrijke medewerker aan het sinds 1932 verschijnende cluborgaan De Rood-Groene Revue. Daarin schreef hij tal van artikelen en meer dan 250 rijmpjes en verzen. Bij het dertigjarig bestaan van SVV, in 1934, zongen dertig junioren op de feestavond in Musis Sacrum het nieuwe door De Bruijn gemaakte clublied: 'Laat het clublied nu luid schallen, 't lied dat ons tesaam verbindt, 's Is de wens toch van ons allen, Dat we strijden eensgezind. Steeds maar hoger is ons streven, Daarvoor zijn we werk'lijk lid, Steeds onz' beste krachten geven Voor de kleuren Rood-Groen-Wit. Een luid hoezee! Een luid hoezee! Voor S.V.V.Ü' Ter gelegenheid van het dertigjarig jubileum speelde SVV een jubileumwedstrijd tegen Hermes DVS, die SVV met niet minder dan 7-0 won. De Bruijn componeerde een lied dat ook buiten de kringen van SVV bekendheid zou verwerven, namelijk 'Hand in Hand als Kameraden'.8' Lid van Verdienste Er waren overigens al verschillende versies van dit lied die teruggaan op tekst en melodie uit het eind van de negentiende eeuw in Duitsland. In de jaren zestig van de twintigste eeuw kreeg het lied 'Hand 5) Schiedamsche Courant 27 januari 1936. 6) Schiedamsche Courant 9 mei 1938. 7) Schiedamsche Courant 22 april 1930. Scyedam jaargang 41 nr. I 8) 'Hand in Hand als Kameraden! Hand in Hand, Komt Allen mee, Nu geen Woorden, maar Daden, Leve SVVI' 25 Betty Morelli. (Fotograaf onbekend; uit het plakboek van de kleinzoon van Leen de Bruijn)

Scyedam | 2015 | | pagina 25