vrienden wel noemen, Leen, we zullen nu de rollen eens omdraaien. Vijftig jaar lang heb je ons toege sproken, nu gaan wij het eens doen. Je hebt onze stad vele diensten bewezen. Buiten alle comfort aan huizen, scholen, kerken, ziekenhuizen etc. is er ook behoefte aan goede afleiding. Onvermoeid heb je je talenten in dienst gesteld van je stadgenoten. Leen, jij kent de Schiedammers door en door, wist hun behoeften. Dikwijls kon je inspelen op plaat selijke toestanden. Op geestige en beschaafde wijze heb je de mensen weten te boeien Ik breng je nu namens de gehele burgerij mijn gelukwensen. Je grote verdiensten hebben je een geheel eigen plaats in de stad doen veroveren. Wanneer een beroep op je gedaan werd om een feestelijke bijeenkomst voor een liefdadig doel te doen slagen, bood je altijd, behulpzaam als je bent, belangeloos je diensten an. Bij dit moment van bezinning kun je je blik met voldoening terugslaan en met optimisme vooruit zien. Ik spreek nu de hoop uit dat onze erkentelijk heid stimulerend zal werken op de jaren die nog vóór je liggen. Jubilerende Leen, veel dank, hulde, heil en succes in je verder leven.". Een geroerde De Bruijn bedankte waarbij hij erop wees dat hij altijd getracht had om zijn amusement beschaafd te brengen al zochten de mensen er wel eens wat achter wat er niet in was. Voorts wees hij erop dat hij maar een gewone jongen was, een huis- en tuinhumorist, "...want ik heb er nooit voor gevoeld mijn goede gezinsleven op te offeren voor een hogere trede op de ladder.". Hierop werd De Bruijn namens de Wido's en SVV bloemen overhandigd. In de daaropvolgende toespraak wees Cor Maltha erop dat de smaak van het publiek volkomen veranderd was, van wals tot rock and roll, maar dat De Bruijn zich had weten te handhaven. Namens de burgerij kreeg De Bruijn een envelop met inhoud. De Bruijn is nog tot 1962 als humorist werkzaam gebleven. Toen moest hij vanwege een hartinfarct zijn werkzaamheden staken. Hij heeft nog een goede oude dag gehad en kon met zijn vrouw tot het laatst toe aan de Willemskade blijven wonen. Hij overleed op 22 december 1985, negentig jaar oud. 28 Scyedam jaargang 41 nr. 1

Scyedam | 2015 | | pagina 28