Beelden van Liduina De Rozentocht LIDUINA Heilige van Schiedam In 1999 verscheen als uitgave van het Fonds Historische Publica ties Schiedam een bundel met artikelen over Liduina met als titel Beelden van Liduina. Die maghet van Scyedam. Nu verschijnt op 10 april 2015 een tweede en kleurrijk herziene druk onder de titel Beelden van Liduina. Heilige van Schiedam. In de eerste eeuwen van de geschiedenis van Schiedam hebben twee vrouwen een belangrijke rol gespeeld: vrouwe Aleida van Henegouwen (ongeveer 1230-1284) en Liduina (1380-1433). De eerste kan gelden als de stichteres van Schiedam. Na zich eerder gevestigd te hebben bij de dam bij de monding van de Schie, bracht zij dit gebied tot ontwikkeling en verleende zij in 1275 het nieuwe plaatsje stadsrecht. De tweede, Liduina, neemt een bijzondere positie in de geschiedenis van Schiedam in door de wijze waarop zij haar ziekten verdroeg, die het gevolg waren van een val die zij als 15-jarige op het ijs maakte. Tot haar dood, na 38 lange jaren, doorstond zij haar lijden op een zodanige wijze, dat zij al tijdens haar leven door het volk als een heilige vereerd werd. Dit alles werd versterkt door haar bewogenheid met de armen en door haar visioenen. De Liduina-devotie is sedertdien, meer of minder verborgen, meer of minder sterk, de eeuwen doorgegaan. Beelden van Liduina. Heilige van Schiedam, 152 pagina's (hardcover). Rijk geïllustreerd. De prijs is €19,90. ISBN/EAN: 978-90-70450-37-3. Zaterdag 18 april 2015 12:00 - 16:00 Historische binnenstad Schiedam een muzikale ommegang ter ere van Liduina Eén dag voor de Stille Ommegang organiseert INTORNO een muzikale ode aan de Schiedamse stadsheilige Liduina. De entree is gratis. Op 4 locaties (kerken) zijn er gelijktijdig miniconcerten te beluisteren om 12, 13 en 14 uur, met telkens hetzelfde programma. Op de volgende locaties kunt u genieten van de concerten: Havenkerk, 't Huis te Poort (Oud-Katholieke Kerk), de Liduina Basiliek en Kapel Frankeland Om 1 5.00 uur is er een gezamenlijk (slot)concert in de Grote of Sint Janskerk, met medewerking van alle musici van de miniconcerten. Dit concert is tevens het zaterdagmid dagconcert zoals de Grote of Sint Janskerk elke zaterdag in het seizoen heeft. De rozen die Liduina vaak in haar visioenen zag, vormen de inspiratie voor de gekozen muziek. Op elke locatie is er een korte inleiding over de relatie tussen Liduina en die plek. BLLLDLN VAN Advertentie

Scyedam | 2015 | | pagina 2