Beelden van Liduina Herman Jansen LIDUIN HERMAN JANSEN een bevlogen brander-distillateur Heilige van Schiedam In 1999 verscheen als uitgave van het Fonds Historische Publica ties Schiedam een bundel met artikelen over Liduina met als titel Beelden van Liduina. Die maghet van Scyedam. Nu verschijnt op 10 april 2015 een tweede en kleurrijk herziene druk onder de titel Beelden van Liduina. Heilige van Schiedam. In de eerste eeuwen van de geschiedenis van Schiedam hebben twee vrouwen een belangrijke rol gespeeld: vrouwe Aleida van Henegouwen (ongeveer 1230-1284) en Liduina (1380-1433). De eerste kan gelden als de stichteres van Schiedam. Na zich eerder gevestigd te hebben bij de dam bij de monding van de Schie, bracht zij dit gebied tot ontwikkeling en verleende zij in 1275 het nieuwe plaatsje stadsrecht. De tweede, Liduina, neemt een bijzondere positie in de geschiedenis van Schiedam in door de wijze waarop zij haar ziekten verdroeg, die het gevolg waren van een val die zij als 15-jarige op het ijs maakte. Tot haar dood, na 38 lange jaren, doorstond zij haar lijden op een zodanige wjjze, dat zij al tijdens haar leven door het volk als een heilige vereerd werd. Dit alles werd versterkt door haar bewogenheid met de armen en door haar visioenen. De Liduina-devotie is sedertdien, meer of minder verborgen, meer of minder sterk, de eeuwen doorgegaan. Beelden van Liduina. Heilige van Schiedam, 152 pagina's (hardcover). Rijk geïllustreerd. De prijs is €19,90. ISBN/EAN: 978-90-70450-37-3. "Herman Jansen, een bevlogen brander-distillateur" plaatst diens biografie tegen de achtergrond van de ontwikkelingen waarin Schiedam als stad van de jenever en ander gedistilleerd een wereldwijde naam verwierf. Herman Jansen speelde hierin, als spraakmakend distillateur, een rol van betekenis. Daarbij ging hem het lot van Schiedam zeer aan het hart en verdedigde hij als bestuurder van tal van organisaties niet alleen met vuur de belangen van de branderij en jeneverstokerij, maar pleitte hij ook voor industriële vernieuwing en behoorde hij tot de voortrekkers van de sociale woningbouw in de staf. Rijk geïllustreerd. Voor deze studie kreeg Hans van der Sloot toegang tot het persoonlijke directiearchief en bedrijfsarchief van de firma's Herman Jansen en de hieruit voort gekomen nevenbedrijven. Betrokken werden ook diverse andere archieven. Herman Jansen, een bevlogen brander-distillateur, 144 pagina's (hardcover), is een uitgave van stich ting Musis en werd geschreven door Hans van der Sloot. Rijk geïllustreerd. De prijs en verkrijgbaarheid was bij het ter perse gaan van deze editie nog niet bekend. ISBN/EAN: 978-90-73677-23-4. ;c van Schiedam BLLLDLN VAN een bevlogen brander-distillateur Hans van der Sloot

Scyedam | 2015 | | pagina 2