De engeltjes op het raam Lidwien Meijer Anneke Geerdes-Jonker Roelants heeft een bijzondere band met twee Liduina-objecten. Het eerste is een terracotta beeld, dat haar vader liet ontwerpen. Het andere is een bijzonder Liduinaraam in huize Liduina. Lidwien Meijer sprak met haar. Anneke Geerdes kan zich de gezichtjes op het raam nog goed herinneren: "De engeltjes waren allemaal Schiedamse meisjes. Ik weet nog wel een paar namen: Annemarie Melchers, Do Melchers, Riet Vincent, Miep en Siny Meijer, Toetie Rademaker. Alle maal rond de vier jaar waren we. Of mijn ouders geld hebben moeten betalen om hun kinderen als engeltje op een raam te zien... dat weet ik eigen lijk niet. Onze vaders zaten wel allen in het bestuur van de St. Vincentiusvereniging." Het terracotta beeld "Het staat nog boven mijn bed, dit ontwerp voor een Liduina- beeld. Dat was een enorm terra cotta beeld. Mijn vader heeft het beeld laten ontwerpen. Hij zat in het Liduinacomité dat in 1933 de eeuwfeesten organiseerde. Het was toen 500 jaar geleden dat Liduina stierf; er werd van alles gedaan. Mijn vader is omgekomen aan het eind van de oorlog, in een concentratiekamp in Duitsland.Na de oorlog ben ik toen zelf in dat Liduinacomité gaan zitten. Het terracottabeeld was ieder jaar maar negen dagen te zien, alleen tijdens de Liduinanovene in april. Het stond dan boven het hoogaltaar in de Liduinakerk aan de Nieuwe Haven. Helemaal versierd met witte bloemen. Frankelandsekerk, 1936. Hoogaltaar Liduinanovene. I) Zie voor het artikel over Marius Jonker Roelants Scyedam, jaar gang 39 nummer 2. juni 2013. Scyedam jaargang 41 nr. 2

Scyedam | 2015 | | pagina 34