Evenementenkalender Liduinajaar 2015 rekenwerk dien je ook te doen om de leeftijd van zijn vader en broer te achterhalen. Zijn moeder komt nauwelijks aan bod. Zoals hij zelf schrijft, is het boek bedoeld voor zijn kinderen en kleinkinderen, dus informatie omtrent geboortedata is waarschijn lijk niet zo nodig omdat deze als bekend kan worden verondersteld. De rangschikking van de hoofdstukken lijkt onwil lekeurig te zijn gedaan. Het eerste hoofdstuk verhaalt over de razzia op 10 en 11 november 1944 waarbij ook zijn vader is meegenomen. Het derde hoofdstuk behandelt de mobilisatie die op 29 augustus 1939 startte. Wel gaan de laatste hoofdstukken over "De bevrijding" en "Na de oorlog". De verhalen zijn meestal niet vanuit het perspectief van een kind geschreven. Vaak word een algemeen beeld geschetst van Nederland in oorlogstijd, waarbij af en toe wordt ingegaan op de Schiedamse situatie. Soms is de informatie pertinent onjuist. Bijvoorbeeld als hij schrijft dat Seyss-Inquart alle voedseltrans- porten naar het westen van Nederland verbiedt als reactie op de spoorwegstaking. In werkelijkheid was dat een 6 weken durend verbod op de binnenvaart. De meerwaarde van het boekje zit in de schaarse anekdotes. Vooral leuk is de anekdote waarin hij vertelt dat zijn ouders tegen de Duitsers zeggen dat ze geen fietsen hebben, waarop hij en zijn broer in koor roepen: "Jawel, die staan bij Hooijkaas in de fietsenstalling!" Het boekje is voor een bescheiden prijs te koop bij boekhandel Postscriptum in Spaland. Tot en met zaterdag 13 september Het pad van Liduina - Kunstwandeling door Schiedam Zaterdag 4 juli Gratis Liduina-themawandeling Zondag 14 juni Lidewij van der Voort - In naam van Liduina Liduina's naamgenoot Lidewij van der Voort groeide op met barokmu ziek. Tijdens haar studie moderne viool in Amsterdam werd het haar duidelijk dat de oude muziek ook haar artistieke toekomst zou worden. Ze ging zich specialiseren bij Sigiswald Kuijken in Brussel en bij violisten als John Holloway, Enrico Gatti en Roy Goodman. Ze was jarenlang eerste viool van het European Union Baroque Orchestra en speelde al snel, vaak als concertmeester, bij de grote Europese barokorkesten. Lidewij van der Voort was medeoprichter van het Nederlandse barokor- kest Holland Baroque Society, waar ze jarenlang concertmeester was en verschillende prijzen won. Op dit moment richt ze zich vooral op de 17de eeuw, de gouden eeuw van de viool. Lidewij speelt op een Amsterdamse viool van Hendrik Jacobs van het eind van de 17de eeuw. Zondag 14 juni 2015, vanaf 16:00. Huis te Poort, Dam 30. Kaarten kosten in de voorverkoop: 17,50. Zaalverkoop: 20,00. Met CJPpas: 2,50 korting. Volg het pad van Liduina, aangelegd door verschillende Schiedamse kunste naars. Voor 'Het pad van Liduina - Kunstwandeling door Schiedam' hebben Schiedamse kunstenaars ieder een kunstwerk voor de openbare ruimte ge maakt, geïnspireerd op Liduina. De feestelijke opening is zondag 14 juni en met het speciale routeboekje zijn alle kunstwerken te zien tot en met zondag 13 september. Meer info: www.cbkschiedam.nl De kunstwandeling in de historische binnenstad van Schiedam is te wande len tot en met zondag 13 september 2015. Altijd al alles willen weten over Nederlands bekendste stadsheilige Liduina? Loop eens mee met de 'Liduina themawandeling', door het historische centrum van Schiedam en breng een bezoek aan de Grote of St. Janskerk* en natuurlijk aan de Liduinabasiliek*. De gratis wande ling mét goodiebag na afloop, start op 14 juni 2015 om 13.30 uur bij het VVV/SPS kantoor, Buitenhavenweg 9. Na deze boeiende, twee uur durende wandeling ben je weer terug bij het startpunt. Vooraf aanmelden is verplicht. Zonder reserveringsnummer kan je helaas niet deelnemen aan de wandeling. Aanmelden kan via info@vvvschiedam.nl o.v.v. Liduinawandeling 14 juni. De eerstvolgende wandeling is vervolgens op zaterdag 4 juli. Verder zijn er wandelingen op 1 augustus, 5 september, 19 september en 3 oktober. "Bezoek aan deze kerken is niet mogelijk tijdens trouw- en rouwdiensten. Tot en met zaterdag 3 oktober Openstelling Kapel In de kapel en in de gangen van Huize Frankeland zijn diverse interessante kunstwerken met Liduina als onderwerp aanwezig. De kapel is gratis toegan kelijk - wél is de kapel gesloten op donderdag- en vrijdagmiddag en indien er een uitvaart is. De kapel is voor bezoek nog opengesteld tot en met zaterdag 3 oktober 2015. Het adres van Huize Frankenland is Liduinastraat 10 in Schiedam.

Scyedam | 2015 | | pagina 39