Ertó ia/iet w/edea/e/tordea/e óref ^/bo^taSc/m/am. daardoor zrn er ^am^eói 'Er is te hard en te snel gesloopt' "Gelukkig doet Schiedam dat anders met de kennis over de molens", verwijst Van Ipenburg naar de restauratiewerkplaats van vader en zoon Batenburg. "Ook de restauratie van het molenaarshuisje, dat uniek is, is goed gedaan. Er is in het verleden te hard en te snel gesloopt in Schiedam. Daardoor zijn huisjes, hele straten gesloopt en zijn er te veel gaten in het centrum geslagen. Maar ik vind dat Schiedam het op dit moment weer heel goed doet. Er is een club mensen die bezig is panden te bewaren voor de toekomst. Monopole, eigenlijk een onmogelijk pand, is goed gerestaureerd. De Eloogstraat vind ik opknappen, gezien het budget en de problematiek van de winkel straat. Elet stadhuis is degelijk gerestaureerd, net als de Havenkerk." Van Ipenburg stelt dat er wel goed moet worden nage dacht over de toekomst van panden in Schiedam. "Als een pand is gerestaureerd, moet het ook een bestem ming krijgen. In Schiedam komt dat nog te weinig van de grond. Maar er worden langzaam maar zeker goede stappen gezet. Er moeten vaak keuzes worden gemaakt. Het probleem van Schiedam is dat het zo mooi is. De relatief kleine elite van vroeger heeft ons met een dure erfenis opgezadeld." Of Hierboven: Op de werkbank in zijn atelier liggen stempels die de vader en grootvader van Ahrend van Ipenburg maakten. Op de vorige pagina: Ahrend van Ipenburg. (Foto's: Marco Spruit Bleeker) 82 Scyedam jaargang 41 nr. 3

Scyedam | 2015 | | pagina 6