Met paard en wagen ging hij langs de deurZijn vrouw deed de winkel. Melkwijk Frank Kool wist echter een nieuwe start te maken: op zaterdag 8 maart 1923 opende hij in het pand Singel 189 (tegenover de Oosterstraat) een zaak in 'melk, boter, kaas, eieren, Gelderse waren en verschillende worstsoorten.' Het gezin Kool ging er boven wonen. Tevens zette hij een melkwijk op. Met paard en wagen ging hij langs de deur. Zijn vrouw deed de winkel. Zijn winkel en de melkwijk kregen een belangrijke impuls toen hij in 1925 voor Schiedam de vertegenwoor diging kreeg van de 'hygiëni sche Melkerij Puritas'. Deze melkveestal was gevestigd aan de Delftweg 64 in Over- schie en had absoluut tbc- vrij vee. De 'Puritas-Melk' was goed voor 'zuigelingen, zieken en zwakken'. Zij werd warm aanbevolen door de deskundige bij uitstek in die tijd, prof. C.F. van Oijen, hoogleraar in 'de kennis der menschelijke voedingsmiddelen van dierlijken oorsprong' aan de Veeartsenijkundige Hogeschool in Utrecht. In een advertentie die Kool plaatste in de Schiedamsche Courant van 25 april 1925, werd uitdrukkelijk naar deze expert verwezen. Nieuwland Zoon Frank ging meewerken in het bedrijf Nadat deze in 1947 getrouwd was met Anna Maria (roep naam Miep) Kalisvaart, verhuisde Frank Kool sr. met zijn vrouw naar een woning om de hoek, Over- schiesestraat 86a. Weer later, in 1953, ging hij wonen in het huis waar eens burge meester H. Stulemeijer (1929- 1935) had gewoond, Singel 159 en wel in de bovenwoning (159b). Een aantal jaren later vestigde Frank Kool jr zich er, met vrouw en kinderen, op de begane grond (159a). Toen Frank jr. de zaak overnam, keken hij en zijn vrouw uit naar uitbreidingsmogelijkheden. Zij sloten zich aan bij de kruideniersketen 'Vrijwilige Inkoop- en Verkoop Organisatie' (Vivo) en begonnen in 1957 een Vivo-winkel op Singel 163b. Daar was tot Winkel Singel 189. (Foto; bezit Frank Kool, kleinzoon) Scyedam jaargang 41 nr. 4 139

Scyedam | 2015 | | pagina 23