Ondanks zijn bescheidenheid was hij een opvallende verschijning. Altijd strikt gekleed in pak met vlin derdas, wellicht de invloed van zijn Engelse vrouw Ella. Hij zag er dan ook op en top uit als een English Gentleman. Hij stond bekend om zijn humor, zijn gewillig oor en zijn stiptheid. Zelf zei hij hierover: "Ik houd van punctualiteit. Dat zal ongetwijfeld te maken hebben met mijn vak als horlogemaker. Je bent toch altijd met de tijd bezig." Astrid Verkade Zoals het vaak gaat wordt je als kind al vroeg betrokken met het bedrijf van je ouders en er mee geïnfecteerd. Voor Astrid betekende dit het juwelen- virus. Het devies van haar ouders en van haar groot moeder dat als je iets wilde bereiken je dat alleen kon realiseren door hard te werken, sprak haar wel aan. Astrid verrichtte van jongs af aan hand en spandien sten in het bedrijf. Geleidelijk aan leerde zij van haar oma Anna hoe zij met juwelen om moest gaan en op welke manier de sierraden en horloges op een aantrek kelijke manier uitgestald moesten worden. Het mag dan ook geen wonder heten dat zij de opleiding van juwelier afrondde. Hoewel zij, zoals zij dat zelf zei: "haar hart meer lag bij het creatieve van het etaleren." Astrid had er geen enkele moeite mee om met klanten van verschillende pluimage om te gaan. Opgegroeid in een stad die meer en meer veranderde in een culturele smeltkroes, voelde zij zich wat dat betreft als een vis in het water. Zij deed aan klantenbinding door bijvoorbeeld te proberen een ieder in zijn of haar eigen taal aan te spreken. Dat was haar kracht. Op die manier vormde zij samen met haar vader 'een gouden koppel': ouderwets degelijke vakmanschap vermengd met het aanpassen aan een moderne tijd. Deze combinatie maakte het mogelijk om aan de sterk veranderende traditionele juweliersbranche, die zich meer en meer ging kenmerken door opvallende reclame en klantgerichte acties, het hoofd te kunnen bieden. Cor Verkade in de rol die hem het beste paste: als gepassioneerd vakman. (Foto: Archief O. Bode) Foto: www.horlogeforum.nl Scyedam jaargang 42 nr. 1

Scyedam | 2016 | | pagina 11