Toch kon ook Cor Verkade, hoewel de zaken nog steeds goed gingen, zich niet helemaal onttrekken aan de tijdgeest: een nieuwe generatie klanten vereiste een moderne collectie sierraden. Gelukkig had hij Astrid om dit in goede banen te leiden. Een tijdgeest die helaas ook negatieve kanten met zich meebracht. Inbraken werden Verkade niet bespaard wat hem de uitspraak ontlokte: "Hebben ze alle gouden horloges meegenomen? Dan neem ik die niet meer in de collectie". Ondanks die inbraken en onveiligheid bleef Cor met hart en ziel doorwerken aan wat hij altijd het liefste had gedaan: horloges maken. Opvolging In 1987 werd Cor 75 jaar, het jaar ook waarin de winkel 75 jaar bestond. Het werd ingetogen gevierd. Ondanks het feit dat hij een opvallende gezichtsbepalende man op de Hoogstraat was, hield hij niet zo van feestvieren: "Ik hoef niet zo nodig op de voorgrond te treden. Laat mij maar mijn werk doen." 75 jaar en dan nog werken in je eigen zaak! Ja, het was immers zijn lust en zijn leven. Maar toch moest over opvolging nagedacht worden. Astrid was inmiddels getrouwd met, hoe kan het bijna anders, een 'juwelen' man, Leo Bode. Leo had een groothandel in juwelierszaken. En, net zoals in 1912 vond er familieberaad plaats. Niet, om zoals toen, een juwelierszaak te beginnen, maar nu of Juwelier C. Verkade nog voortgezet kon worden. Maar ook nu bleek de beslissing niet al te moeilijk te zijn. De zaak werd door Leo overgenomen en de zoon van Astrid en Leo, Olivier, zou in de zaak bij zijn opa aan de slag gaan. Olivier, geboren in 1972, had het juweliersvak met de paplepel ingegoten gekregen. Ervaring had hij al vanaf zijn zestiende jaar opgedaan bij juwelier Roon in Krimpen aan den IJssel. In Schoonhoven, de zilverstad bij uitstek, slaagde hij voor de opleiding Wegens zijn verdiensten ontvangt Cor Verkade op zijn 80e verjaardag een Koninklijke onderscheiding, die dag is de zaak voor het eerst 'gesloten'. (Foto: Archief O. Bode) Scyedam jaargang 42 nr. I

Scyedam | 2016 | | pagina 12