als juwelier. Jong, met moderne inzichten ging hij in 1993 bij zijn opa werken die toen al 81 jaar was en een jaar daarvoor nog onderscheiden was in de Orde van Oranje Nassau. Hadden Astrid en haar vader een gouden koppel gevormd, dit bleek ook het geval te zijn met Olivier en zijn opa. Natuurlijk was het even wennen aan elkaar en moest Olivier ook wennen aan de Schiedamse mentaliteit. Maar uiteindelijk kon Olivier de Schiedamse humor en de recht door zee mentaliteit wel waarderen. Je wist in elk geval waar je aan toe was. Cor Verkade werkte tot zijn vijfentachtigste jaar. Niet veel mensen zullen hem dat nadoen. Het bewijst wel dat wanneer je plezier in je werk hebt, leeftijd geen enkele rol speelt. Hij stierf kort na zijn vijfentach tigste. Zijn dood bekende definitief het einde van de traditionele juwelierswinkel van C. Verkade als horlogemaker, juwelier en opticien. Een juwelierswinkel die zich er van bewust is dat sierraden onverbrekelijk behoren bij belevenissen en emoties in het leven van ieder mens. Een nieuwe tijd Olivier Bode ging van nu af aan zijn eigen weg. In 2003 werd hij eigenaar van de winkel en was hij vrij om zijn eigentijdse ideeën in Juwelier C. Verkade door te voeren. Dat deed hij dan ook. Hij maakte van Verkade een modern bedrijf. Nieuwe collecties, innoverend en meegaand met de tijd. Verpakt in een mooi gerenoveerd pand. Maar anno 2015 bewaakt hij ook de aloude filo sofie van vakmanschap en dienstbaarheid van de familie Verkade en brengt dit dagelijks in praktijk. Op de eerste etage van het pand wordt Olivier Bode elke dag weer aan die filosofie van zijn over grootvader en zijn opa herinnerd: de werkbank en hun gereedschap. Gereedschappen die Juwelier C. Verkade gemaakt hebben tot wat het nu is. Ten slotte Op 13 december 2012 bestond Juwelier C. Verkade 100 jaar en heeft H.M. koningin Beatrix het bedrijf de titel 'Bij Koninklijke Beschikking Hofleverancier' verleend. Dit vanwege de rijke geschiedenis en het bijzondere ambacht. En zo blijft de diamant die Verkade heet op de Hoogstraat schitteren. Al meer dan honderd jaar. Dit artikel is een bewerking van het boekje dat Olivier Bode in eigen beheer heeft uitgegeven naar aanleiding van het 100-jarig bestaan van Juwelier C. Verkade in 2012. Titel boekje: 100 jaar vertrouwen in vakmanschap, Juwelier C. Verkade Schiedam 1912-2012 Scyedam jaargang 42 nr. 1 13

Scyedam | 2016 | | pagina 13