li Ill zoon Kees in 1963. In 1962 was hij verhuisd naar een woning aan de overkant, Broersvest 14b. Van 1962 tot 1964 heeft op Broersvest 41 zoon Ton nog gewoond, na zijn huwelijk. Toen kregen hij en zijn vrouw een woning in Groenoord aangeboden, omdat de huizen gesloopt moesten worden met het oog op nieuwbouw. In 1966 werd het pand met de naastgelegen panden verkocht aan N.V. Van Dalen Schoenen, waarna ze gesloopt werden. Daarmee kwam er een einde aan de put aan de Broersvest, omdat deze gedempt werd en de nieuwbouw op straathoogte kwam. Piet van der Geer overleed op 31 juli 1968. Maandagmiddag In 1963 was de slagerij verplaatst naar Broersvest 95. Daar was een kantoor van het Gemeentelijk Electriciteits Bedrijf (GEB) gevestigd, waar mensen hun betalingen konden doen. Elet pand van het GEB werd gesplitst. Nummer 95 werd slagerij en het andere deel bleef in gebruik bij het GEB. De slagerij werd overgenomen door zoon Kees (geboren 17 januari 1931). Deze had na de lagere school de mulo en de slagersvakschool doorlopen. Zijn vader vond het verstandig dat hij elders ervaring opdeed. Hij werkte bij een slager in Den Briel en na zijn militaire diensttijd in Abbenbroek. Daarna ging hij meewerken in de slagerij van zijn vader. Ook hij kocht zijn koeien op de veemarkt, eerst nog in Rotterdam, maar na sluiting van deze veemarkt, per 1 januari 1974, op de veemarkt in Leiden. In 1961 trouwde hij met de Kethelse boerendochter A.R. (Marijke) van der Eijk. Net als bij de andere kinderen van Piet en Jo vond het huwelijk op maan dagmiddag plaats. Dan hadden de slagers namelijk hun vrije middag en was de winkel gesloten. Uit hun huwelijk werden drie zonen geboren. Omdat het woonhuis boven de winkel erg klein was, verhuisde het gezin in 1975 naar Vlaardingen. In 1988 nam Ger Hoorman de zaak over. Diens zaak op de hoek van de Fabristraat en de Vlaardingerdijk moest plaatsmaken voor nieuwbouw. Van der Geer heeft nog enige jaren bij Hoorman gewerkt en bleef het kopen op de markt doen. Maar aan slagerij Van der Geer als zodanig was na zestig jaar een einde gekomen! Kees van der Geer overleed op 5 oktober 2008. Rectificatie Op pagina 141 van 'Scyedam' nr. 4 staat 'mede werker Piet Waarting'. Dit moet zijn Piet Vaarting. Braderie op de Broersvest (september 1984). Achter de kraam zoon Jacco en ervoor Peter. (Foto: auteur) iets brengt bestel- jrgemeester Knap- 26 Scyedam jaargang 42 nr. I

Scyedam | 2016 | | pagina 26