Van de hoofdredacteur Scyedam maart 2016 Jaargang 42 nummer 1 Losse nummers 5,00 ISSN: 0166.5472 Schiedammers maken De Historische Vereniging Schiedam is anno 2016 springle vend. Als er iets is dat voldoet aan de Schiedamse promo tiecampagne met haar omschrijvingen zoals authentiek, vernieuwend en levendig, dan is het deze organisatie wel. Veertig jaar na oprichting vinden lezingen plaats, worden exposities voorbereid en komt elk kwartaal een fraai blad uit. Blader deze 'Scyedam' maar eens door. Historisch gedegen en authentieke verhalen van Herman Noordegraaf, Wim Snikkers en Antoine Lagrouw. Lidwien Meijer brengt een onderwerp uit 'Toen' voor onze ogen tot leven. Vernieuwend is de redactie ook: in deze 'Scyedam' introdu ceren we twee rubrieken. Onze onvolprezen stadschroni- queur Han van der Horst mijmert wat in zijn Stadskroniek en we gaan samenwerken met de 'Facebook-community' Je Bent Een Schiedammer Als. Het tijdschrift zou nu niet full colour in deze vorm voor u liggen wanneer hardwerkende Schiedammers geen lans zouden hebben gebroken voor 'Scyedam'. Verschil lende hoofdredacteuren en redacteuren hebben zich de afgelopen jaren ingezet. Tot eind 2015 heeft Wim Schelberg ziel en zaligheid in het blad gelegd, maar het is voor hem tijd om nu andere verhalen te gaan maken. Voor de redactie is het een uitdaging om ervoor te zorgen dat u de vertrouwde 'Scyedam' in de brievenbus krijgt, die tegelijk ook levendig en vernieuwend is. Wij horen graag uw mening over 'Scyedam' via e-mail redactie.scvedam(5)gmail.com. Marianne Ames INHOUD 2. In memoriam Truus Verweij 4. Hofleverancier C. Verkade 6. Verkade, juwelier in hart en nieren 14. Je Bent Een Schiedammer Als 16. Tussen Schie en Noordvest 22. Toen 24. Beuling bij de bushalte 27. SW-expositie groot succes 28. Dominicanen 400jaar in Schiedam 34. Boekennieuws 35. Stadskroniek Scyedam is een kwartaaluitgave van de Historische Vereniging Schiedam. Het blad wordt toegezonden aan leden en begunstigers. Redactie: Antoine Lagrouw, Wim Snikkers, Dirk-Jan List, Jef Jansen. Tekst-redactie: Lidwien Meijer Lay-out: Marco Spruit Bleeker Hoofdredactie: Marianne Ames Redactieadres: De Vlinderhoven 26, 3I24BT Schiedam E-mail: redactie.scyedam@gmail.com Adverteren in Scyedam? Stuur ons een e-mail I Niets uit deze uitgave mag zonder schriftelijke toestem ming van de redactie worden overgenomen. De redactie aanvaardt op geen enkele wijze aansprakelijk heid voor feitelijke mededelingen van auteurs. Waar sprake is van historische beeld- of meningvorming, is dit altijd de mening van de auteur en niet de mening van de redactie. Kopij en beeldmateriaal: de redactie behoudt zich het recht voor, foto's en artikel(gedeelt)en voor hergebruik te bewaren. De redactie is niet aansprakelijk voor eventuele rechten die derden kunnen ontlenen aan door auteurs aangeleverd beeldmateriaal. De auteur verklaart door het aanleveren van beeldmateriaal ter publicatie impliciet dat dit beeldmateriaal vrij is van rechten, danwel dat de auteur daarover met rechtheb benden afspraken heeft gemaakt die publicatie niet in de weg staan. De redactie doet in overige gevallen haar best om rechthebbenden te achterhalen. Historische Vereniging Schiedam Secretariaat: C.l. Nieuwendijk, Thomas a Kempisstraat 103117 CB Schiedam E-mail: secretaris@HistorischeVerenigingSchiedam.nl Website: www.scyedam.nl Ledenadministratie: J.H.C. Huiskens ledenadministratie@historischeverenigingschiedam.nl Hooiland 10, 3121 XD Schiedam Telefoon 010-4706401 Opzeggingen dienen vóór 1 december gedaan te worden. Het lidmaatschap eindigt dan met ingang van 1 januari. Individueel lidmaatschap 20,50 Lidmaatschap per echtpaar 23,50 Lidmaatschap 65+ 18,50 De Historische Vereniging is een culturele ANBI Druk: Stichting Meo Volg Scyedam ook op Facebook en Twitter! Voorpagina: De Schie richting Noordvest. Verderop in dit blad een verhaal over de historie van twee families die hier ooit woonden, (foto: Marco Spruit Bleeker). Achterkant: foto's van Schiedammers in de Brandersbuurt (met dank aan Beeldbank Gemeentearchief Schiedam).

Scyedam | 2016 | | pagina 3