Verkade, juwelier in hart en nieren Al meer dan honderd jaar op de Hoogstraat Antoine Lagrouw Verkade is één van de Nederlandse juwe liers met een lange historie en heeft daar van de goede eigenschappen bewaard: vakmanschap en klantgericht optreden. Hoe verging het dit bedrijf in al die jaren op de Hoogstraat? Schiedam kent anno 2015 twee gerenommeerde juwelierswinkels, die zich in het centrum al meer dan honderd jaar hebben weten te handhaven. Twee firma's die van oorsprong ook nog familie van elkaar zijn: juwelier C. Kok op de Broersvest en juwelier C. Verkade op de Hoogstraat. Cornelis (Kees) Verkade De ouders van Kees Verkade (1886-1963) dreven een winkel in manufacturen en naaimachines op de Broersvest C402, later nummer 101. Zij waren buren van juwelier en tevens naaimachinehandel C. Kok op de Broersvest 93. De firma Kok bestond al sinds 1895. Het is dan ook niet zo verwonderlijk dat Kees als jonge jongen geïnspireerd raakte door het edele vak van juwelier. Wellicht ook aangespoord door zijn zwager Cees Kok die in 1898 met zijn zus Johanna Verkade trouwde, besloot hij in 1906 een opleiding tot goudsmid te volgen in Antwerpen, het walhalla van alles wat met juwelen te maken had. Na zijn opleiding deed hij praktijkervaring op in de winkel van zijn zwager. Kees trouwde in 1909 met Johanna Bitter (1882-1968), een dochter van de niet onbemiddelde havenmeester J. Bitter. Deze familie was ondernemend en zakelijk ingesteld. In familie- beraad werd besloten Kees en Anna te steunen om een eigen juwelierswinkel te beginnen. Dit bete kende geldelijke steun van haar vader en haar broer, die zeifin 1921 de bekende distilleerderij Arie Bitter 6 Scyedam jaargang 42 nr. 1

Scyedam | 2016 | | pagina 6