aan de Rotterdamse Rijweg. Maar ze verdomde het om één cent te vragen; zo trots was die vrouw. Toen er een contraprestatie-regeling voor kunstenaars kwam, verbood ze mijn vader daar gebruik van te maken." Waarschijnlijk is het Diet Wiegman met de paplepel ingegoten om niet zijn hand op te houden. "Ik heb nooit subsidie aangevraagd. Weliswaar heb ik eens werk ingeleverd in het kader van een regeling waar je dan als kunstenaar een bedrag voor kreeg. Maar dat is geld voor geleverd werk. Ik verkoop mijn werk. Als kind deed ik al allerlei werkjes voor wat geld. Zo was er een kermis vlakbij ons huis met een vlooiencircus. In een watje verzamelde ik dan de vlooien die ik hier en daar kon vinden en verkocht ze voor een kwartje per stuk aan de uitbater. De kermis hielpen wij als kinderen opbouwen. Het lijntje voor de elektriciteit liep naar ons huis, daar deden mijn ouders niet moeilijk over. En de hele dag hoorde je 'Nieuwe ronde, nieuwe kansen', alleen al die kreet!" 'Bijna iedere vakantie werkte ik bij mijn oom Jan' Door zijn oom Jan Wiegman, die tentoonstellingen ontwierp, werd de talentvolle Diet al vroeg ingezet voor allerlei klussen. Toen zijn oom een draak nodig had die tijdens een lichtshow in het Julianapark uit het water moest verrijzen, werkte de elfjarige Diet mee aan het object. Tijdens de Nationale Energie Manifestatie E55 in Rotterdam (1955) mocht Diet de maquette maken van 'Oerwereld'. Met illustra ties uit boeken als voorbeeld boetseerde hij dinosau russen die later op groter formaat in beton werden nagemaakt en prominent onderdeel vormden van de expositie. Ter herdenking van de grote brand in Enschede werd honderd jaar later, in 1962, de Scyedam jaargang 42 nr. 2 43

Scyedam | 2016 | | pagina 7