dat er zonder spot erop uitziet als een mislukt gesol deerd werk, maar met de juiste lichtinval erop een woeste stier toont die Europa van zijn rug afgooit. Of vroeger werk zoals de schooltas die leeg lijkt te zijn neergezet op een plank maar bij aanraking van keramiek blijkt te zijn. 'Ik schrijf nergens op in' "Ik hou van 'serendipity', dat je naar iets op zoek bent, maar bij toeval op iets anders stuit. Een mens moet daar oog voor houden, misschien is dat wat je vindt wel veel belangrijker dan hetgeen je zoekt. Als mij dat overkomt, veer ik mee. Als jonge kunstenaar kon ik een atelier in Rotterdam huren. Opeens kreeg ik een opdracht van het CBK (Centrum Beeldende Kunst). Dat kwam op mijn weg. In Schiedam is inderdaad niet veel werk van me terug te zien. Op de begraafplaats Beukenhof staat een zwart polyester object van mij. Veel opdrachten in Schiedam zijn op inschrijving. Ik schrijf nergens op in, ik wacht wel wat er op me af komt. Op sommige werken zou ik zelf niet opgekomen zijn. Door een opdracht wordt de gelegenheid gecreëerd. Als ik mazzel heb en een opdracht krijg, is dat toch een cadeautje?" Als kind in een arm maar warm gezin leerde Diet de betrekkelijkheid van geld inzien. "Als ik dagen in de woestijn rondloop met emmer vol goud, dan ben ik blij dat ik die kan ruilen voor een glas water. Mensen geven zelf waarde aan materie. Bij ons thuis was het altijd de zoete inval. Er kon van alles in dat piep kleine huisje, dag en nacht. Er kwamen dikwijls van die zogenaamde miskende genieën langs. Als kind leer je zo heel snel te relativeren. Mijn vader ging vaak de stad in, alpinopet op, kletsen met iedereen. Mijn moeder was de spil van het gezin. Ik zie dat Scyedam jaargang 42 nr. 2 45

Scyedam | 2016 | | pagina 9