Historische Vereniging Schiedam bedankt oud-bestuursleden Vincent Krabbendam De Historische Vereniging Schiedam heeft op 23 juni j.l. met een gezellige receptie afscheid genomen van haar oud-bestuursleden Dick Gelderblom, Wim Schelberg en Ruud Poels. Aan die laatste werd voor zijn enorme verdiensten voor de stad bovendien de M.C.M de Groot-speld uitgereikt door burgemeester Cor Lamers. Ruud Poels is al sinds de oprichting in 1975 betrokken bij de Historische Vereniging Schiedam. Poels was onder andere voorzitter van de vereniging en diverse werkgroepen, coördinator van het bezoekerscen trum en gids bij stadswandelingen. Nu heeft hij zijn activiteiten iets afgebouwd, maar actief lid blijft hij zonder meer. Ciska Bakker had namens de gemeente Schiedam jarenlang veel met de in historische bebou wing gespecialiseerde Poels te maken. De toespraak waarin zij hem voor die samenwerking bedankte viel dan ook in goede aarde. Dick Gelderblom raakte ooit door oud-voorzitter Trudy van den Akker betrokken bij de Historische Vereniging. Zij bedankte hem tijdens de receptie voor alles wat hij als bestuurslid en in andere rollen heeft bijgedragen. Na jarenlang bestuurslid te zijn geweest besloot Gelderblom dat specifieke stokje over te dragen, maar hij blijft nog gastheer in het bezoekerscentrum aan de Hoogstraat 74a. Ook geeft hij volop lezingen en fotopresentaties over het Schiedam van weleer. Daar gaat hij mee door, om de simpele reden dat hij het buitengewoon leuk vindt om te doen. Wim Schelberg werd toegesproken door Jef Jansen van het Gemeentearchief Schiedam, met wie hij door de jaren heen heeft samengewerkt. Dat gebeurde ten behoeve van Scyedam, het tijdschrift van de vereni ging. Schelberg was jarenlang zowel bestuurslid als hoofdredacteur van Scyedam, dat onder zijn leiding een volwassen full color magazine werd dat vier keer per jaar verschijnt. Voor de oud-bestuursleden organiseerde de Histori sche Vereniging Schiedam een afscheidsreceptie waar vrienden, familieleden en relaties bij aanwezig waren. Voor Ruud Poels was er nog een eervol moment wegge legd: burgemeester Cor Lamers sprak hem lovend toe, om hem vervolgens de M.C.M de Groot-speld op te spelden. Deze onderscheiding is bedoeld voor mensen die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor de stad Schiedam. Een zichtbaar verraste Ruud Poels nam de speld dankbaar in ontvangst. Scyedam jaargang 42 nr. 3 87

Scyedam | 2016 | | pagina 15