Indringend beeld van het oude Schiedam Heruitgave van F. Bordewijk, Verbrande Erven Ferdinand Bordewijk (1884-1965) was één van de grootste schrijvers die Nederland in de twintigste eeuw gekend heeft. Hij was ook een kenner van Schiedam, waar hij meer dan veertig jaar lang als advocaat werkzaam is geweest. Bordewijk heeft meermalen over het oude Schiedam geschreven. Dat deed hij onder meer in de novelle 'Verbrande Erven. Een plaatsbeschrijving', die De Bezige Bij in 1944 illegaal uitgaf. De titel verwijst naar een straatje in de al lang geleden gesloopte Brandersbuurt Ferdinand Bordewijk (1884-1965) was één van de grootste schrijvers die Nederland in de twintigste eeuw gekend heeft. Hij was ook een kenner van Schiedam, waar hij meer dan veertig jaar lang als advocaat werkzaam is geweest. Bordewijk heeft meermalen over het oude Schiedam geschreven. Dat deed hij onder meer in de novelle 'Verbrande Erven. Een plaatsbeschrijving', die De Bezige Bij in 1944 illegaal uitgaf. De titel verwijst naar een straatje in de al lang geleden gesloopte Brandersbuurt. Bordewijk was een scherp observator van mensen en gebouwen. Het boekje geeft dan ook een indringend beeld van het oude Schiedam. Het Fonds Historische Publicaties Schiedam besloot tot de uitgave van een reproductie van het origineel. De exemplaren zijn genummerd. De presentatie geschiedde in het Bordewijkweekend dat van 28-30 oktober in Schiedam plaatsvond. Het eerste exem plaar werd uitgereikt aan de kleinzoon van Borde wijk, Sixten Bordewijk. In het toegevoegde nawoord van de reprografische weergave schrijft Robert Gaarlandt, voorzitter van het Bordewijkgenootschap, beeldend over de ontstaansgeschiedenis van de novelle. Voor liefhebbers van het werk van Bordewijk en geïnteresseerden in het oude Schiedam is dit een welkome uitgave! Het boek is bij de erkende boekhandel en bij de Historische Vereniging Schiedam te verkrijgen voor €15,-, 68 pag. geïll. ISBN/EAN: 978-90-70450-38-0 VERBRANDE ERVEN Scyedam jaargang 42 nr. 4

Scyedam | 2016 | | pagina 10