door verhuisde Aren in 1904 naar Schiedam, waar hij met zijn gezin in de Tuinlaan ging wonen naast zijn zwager de accountant Jacob Montfoort. Tuinlaan 32 was overigens in vergelijking met andere panden in de laan een bescheiden optrek, maar toch: het was de Tuinlaan. Dat nam niet weg dat de gedupeerden (veelal boeren in Pernis) door lichtzinnige specula ties zijnerzijds, hem gerechtelijk bleven vervolgen. Hij was enige tijd voortvluchtig en werd in april 1905 failliet verklaard. Twee maanden later werd de inboedel van het gezin in het openbaar verkocht. Tragisch genoeg overleed in 1906 hun tweede zoontje Cornelis op hun nieuwe adres Hoofdstraat 156. Deze tegenslagen zorgden ervoor dat Aren met vrouw en kind moesten intrekken bij zijn schoon moeder de weduwe Cornelia Montfoort, die ook in de Hoofdstraat woonde. Het gezin verhuisde daarna naar de Brouwerstraat. Faillissementen Op 30 januari 1909 werd hun dochter Cornelia Wille- mina geboren. In dat jaar was Aren kantoorbediende, maar kort daarna werd hij toch weer commissionair, nu in groenten. Net als de effectenhandel liep deze handel niet goed. In volgende jaren werden vijf fail lissementen uitgesproken. In 1917 adverteerde hij met Overmaassche aardappelen die te koop waren op een schip dat bij de Appelmarkt lag. Het laatste faillis- sement in 1925 werd al snel opgeheven omdat er geen bezittingen meer waren. Dit alles moet spanningen gegeven hebben: het echt paar besloot in 1927 uit elkaar te gaan. Aren ging aan de Rotterdamschedijk wonen. Via Hamburg kwam hij uiteindelijk in Danzig (Polen) terecht. In 1934 dook hij als koopman weer op in Den Haag, maar in 1938 woonde hij in Rotterdam. Twee jaar later ging hij daar weer failliet. Zoon Izaak Joppe (1903) begon samen met zijn moeder in 1925 Chocolaterie Astra', Singel 133 en na zijn huwelijk in 1938 een kruidenierszaak aan de Stadhouderslaan. Halverwege de jaren vijftig werd hij journalist-redacteur van 'De Rotterdammer'. Eind jaren zestig verhuisde hij om gezondheidsredenen met zijn vrouw naar Leiden. Daar overleed hij in 1974. Moeder Van Montfoort en dochter Corrie gingen na de scheiding bij Izaak inwonen, maar toen hij trouwde, vonden moeder en dochter een bovenwo ning aan de Oostsingel 14b. In dat jaar woonde Aren in Rotterdam. In 1943 overleed haar moeder en bleef Corrie daar alleen wonen met een nicht. Begin jaren vijftig trok haar vader, die aanvankelijk inwoonde bij zijn oudste zus, bij haar in. Hij overleed in 1959. Akte handtekenen Tekenen zat Corrie in het bloed en dat deed ze veel, naast knutselen en naaien. In 1915 ging ze naar de Scyedam jaargang 43 nr. 4 119

Scyedam | 2017 | | pagina 11