lagere school: School B aan de Tuinlaan (de zoge naamde jongejufferschool). Oorspronkelijk was dat een (openbare) school voor meisjes met uitgebreid leerplan in elf leerjaren. In die school was jaren daar voor de school van haar oudtante Petronella Hoek opgenomen. Dat gaf een band en het gebouw was dichtbij. Op school schreef ze ook al heel vroeg verhaaltjes en illustreerde die. Dat wilde ze later gaan doen, maar haar ouders zagen er niets in. Haar ideaal om onder wijzeres te worden kon vanwege bovengenoemde familieomstandigheden ook niet doorgaan. Ze richtte haar aandacht toch op onderwijsgeven en wilde een nijverheidsakte tekenen en fraaie handwerken halen. Daarvoor moest ze ervaring in de praktijk opdoen en ze kreeg die kans aan de Huishoud- en Industrie school aan de Prins Mauritsstraat. Met de hulp van lerares tekenen Hoffman lukte het in 1929 om in één jaar de lagere akte handtekenen te halen. Daarna mocht ze uiteindelijk toch verder leren en ze haalde in 1932 de akte tekenen MO aan de Academie voor Beeldende Kunst in Rotterdam. En passant werkte ze freelance voor kranten, die haar kindertekeningen en geïllustreerde verhaaltjes opnamen. Daarnaast gaf ze één dag per week tekenles aan de Academie in Rotterdam. Zilveren medaille Corrie had de smaak te pakken: ze nam op zaterdag etslessen bij Antoon Derkzen van Angeren, volgde schilderles bij Herman Mees, een avondcursus model tekenen bij David Bautz en kreeg les van beeldhouwer 120 Scyedam jaargang 43 nr. 4

Scyedam | 2017 | | pagina 12