Markante dorpsfiguren blijven voortleven Vijf straten met Kethelse namen Adrie Broeren-Rip en Jef Jansen Vijf Kethelse persoonlijkheden krijgen een eigen straatnaam in een nieuwe woon wijk. Wie zijn zij en wat maakt hen gedenk waardig? Het terrein van het voormalige sportpark Kethel wordt nu omgevormd tot een woonwijk. Er komen vijf straten met ongeveer 110 woningen. Gebruikelijk is dat er eerst een thema voor de naamgeving wordt gekozen, waarna de straatnamen worden voorge steld. In de vergadering van de Commissie Naamge ving Openbare Ruimte van 22 december 2016 werd besloten tot het thema 'Kethelse persoonlijkheden'. Het gaat om personen die in het dorpsleven van de gemeente Kethel en Spaland algemeen bekend waren, en die na de annexatie van deze gemeente door Schiedam, in 1941, nog lang in het geheugen bleven. Er is gekozen voor de volgende vijf namen: Gustaaf Meijers, Jannetje Verbakei, Cornells van der Loo, Pieter van der Kuij en Jacob Quartel. Gustaaf Meijers 1888-1942) Was van 1917 tot 1940 ambtenaar ter secretarie en ambtenaar van de Burgerlijke Stand bij de gemeente Kethel en Spaland. Hij was alleenstaand en woonde bij diverse Kethelse mensen op een kamer met 'kost en inwoning'. Men noemde hem ook wel 'het Heertje', omdat hij er al altijd zo keurig netjes uitzag. In november 1940 kreeg hij ontslag vanwege het enkele feit dat hij, zoals de bezetter dat noemde, 'van Joodschen bloede' was. Enkele maanden later moest hij zich op grond van de noodlottige verordening 6/1941 als jood aanmelden. Hij woonde inmiddels Jacob Quartel droomt van raketpost. Tekening van Jaap de Raat, Gemeentearchief Schiedam, archiefnr. 458 inv. nr. 36. 126 Scyedam jaargang 43 nr. 4

Scyedam | 2017 | | pagina 18