in Den Haag. Daar werd hij weggehaald en naar een concentratiekamp afgevoerd. Hij stierf uiteindelijk in Auschwitz op 26 oktober 1942. Jannetje Verbakei 1864-1944) Was als winkelierster in het pand 'De Gunst' aan de Dorpsstraat de spin in het web. Zij woonde daar met haar zus Naatje en broer Simon. Jannetje beheerde de winkel. Ooit huurde zij een fotograaf in om Kethelse ansichtkaarten te laten maken, die zij verkocht in haar winkel. Deze kaarten zijn van onschatbare historische waarde en door velen heruitgegeven. Op een van de kaarten staat Jannetje met pleeg dochter Jenneke Klaui en haar dochter Grada Kemperman. Waarom zij langdurig een pleeg dochter in huis nam, is nog niet achterhaald. Met de twee andere winkeliers in Kethel ging zij in 1939 met de huisvrouwen op excursie naar de Sunlight Zeep Fabrieken. Cornells van der Loo (1818-1883) Was de stichter van de molenmakerij aan de Schie damseweg, die tot ver in de twintigste eeuw als familiebedrijf bestaan heeft en die ook landelijk vele opdrachten kreeg. Hij was een belangrijke werkgever in Kethel. Cornelis zette een groot aantal nazaten op de wereld en vele van hen zetten de molenmakerij voort. Later kwam hier ook de timmerwerkplaats en de aannemerstak bij. In de Tweede Wereldoorlog hebben de Van der Loo's een bijdrage aan het Kethels verzet geleverd. Pieter van der Kuij 1908-1970) Werd in 1937 benoemd tot gemeentelijk geneesheer van Kethel en Spaland. Tijdens de Tweede Wereld oorlog richtte hij noodhospitalen in en zat in het verzet. Hij was bestuurslid van de protestantschris- telijke school in Kethel en lang actief bij het Groene Kruis afdeling Kethel en Omstreken. Ook zorgde hij ervoor dat er een consultatiebureau voor baby's en kleuters tot stand kwam en dat er een wijkver pleegkundige voor Kethel werd aangesteld. Daar naast organiseerde hij, samen met Jan Vlugman, de Kethelse 'Oudenvandagenritten'. Dokter Van der Kuij overleed in 1970. Jacob Quartel (1887-1965) Was bij iedereen in Kethel bekend als brievenbe steller. Hij deed dat vanaf 1910. In 1931 werd hij voorzitter van het Groene Kruis afdeling Kethel en De molenwerf van de firma Van der Loo aan de Schiedamseweg, Gemeentearchief Schiedam, beeldnummer 08826. Scyedam jaargang 43 nr. 4 127

Scyedam | 2017 | | pagina 19