zitten. De oude banken staan in een kerk in Best. Behalve met zijn strijd om het behoud van de Haven- kerk tekende Ruud Poels ook in die tijd protest aan tegen de rigoureuze maatregelen die de gemeente wilde nemen om de aanleg van de metro mogelijk te maken. Als particulier schreef Ruud Poels een felle protestbrief. De metrolijn zou dwars door de oude binnenstad gaan en ongeveer ter hoogte van de West molenstraat moest een kolossaal viaduct verrijzen. Ruud Poels: "Inmiddels weten we dat Schiedam een partijtje meeblaast met haar historische binnen stad, maar in die sfeer zaten we toen helemaal niet. De Singelkerk zou worden afgebroken, evenals de Havenkerk en de Frankelandsekerk. Die laatste hebben we helaas niet kunnen redden van de slopershamer. En die metro? Daar zorgden anderen wel voor dat dit plan niet door ging; dat was veel te duur." "Ik kreeg het plan om een historische vereniging op te richten. In oktober 1975 las ik echter een oproep in de krant om naar de oprichting van de historische vereniging te komen. Ik was eigenlijk verbaasd dat anderen daar ook mee bezig waren. Diezelfde avond heb ik Cees van der Geer gebeld en gezegd dat ik actief was op dat gebied en me wilde aansluiten. Daarom ben ik lid nummer vier. Na de initiatiefne mers Cees, Ria Janse en Frans Geerdes." Naslagwerk bouwkundig bezit Ruud Poels was bestuurslid vanaf 1976 en van 1982 tot 1987 voorzitter. In die tijd nam hij het initiatief voor tal van activiteiten, variërend van excursies tot acties voor behoud van terracotta schoolnaamletters en de actie ANWB monumentenborden. Hij heeft een naslagwerk gemaakt over het bouwkundig bezit van Schiedam, een werk dat nog altijd van bete kenis is bij bouwhistorisch onderzoek. Van 1976 tot halverwege de jaren tachtig liep Ruud Poels als het mooi weer was, iedere dag door het centrum, om Oprichtingsvergadering van de Historische Vereniging Schiedam in de aula van het Stedelijk Museum. Gemeentearchief Schiedam, beeldnummer 19280. Scyedam jaargang 43 nr. 4

Scyedam | 2017 | | pagina 6