'Het is voor mij een inburgeringscursus' Deelnemer over tien jaar 'Ken Uw Stad': Lidwien Meijer Op zaterdag 1 4 april vierden ongeveer ze ventig mensen het tienjarig bestaan van de cursus 'Ken Uw Stad'. In St. Joris Doele werd het een boeiende avond, met infor matie, spel en ontmoeting. De cursus 'Ken Uw Stad' (KUS) was destijds een initiatief van Ser Louis en Siem Rosman van de Historische Vereniging Schiedam. De gemeente Schiedam, de bibliotheek en het gemeentearchief haakten aan. De geschiedenis van Schiedam wordt thematisch belicht tijdens twaalf bijeenkomsten, zoals een avond over archeologie en Schiedam, over handel en nijverheid, ziel en zaligheid, moord en brand, bestuur van de stad enz. De thema's van de populaire reeks 'Ach lieve tijd', die begin deze eeuw uitkwam, zijn grotendeels vervangen door de cursus. Aanvankelijk was de cursus uitsluitend bedoeld voor ambtenaren van de gemeente Schiedam, om hen wat meer te leren over de stad waarin zij werkzaam zijn. Maar daar kwam te weinig respons op, zodat de deelname werd opengesteld voor iedereen die maar wilde. Er zijn verschillende redenen waarom mensen deelnemen: "Ik woon hier al heel lang, en wil wat meer weten van de geschiedenis..." "Ik woon hier net en wil kennis maken met het verleden van deze mooie stad..." "Het is voor mij een soort inburgeringscursus. De Wilgenburg, het ontmoetingshuis van de Liduinabasiliek, is van begin af aan de thuisplek van de cursus geweest. Maar soms zijn de cursisten ook op straat te vinden voor twee stadswandelingen: Schiedam binnen de Vesten en de sociale woning bouw. Er is ook een tocht met de fluisterboot en een rondleiding in distilleerderij Nolet. Ook bezoekt men het gemeentearchief. Scyedam jaargang 44 nr. 2

Scyedam | 2018 | | pagina 10