wmmmm Twee tekeningen van Charles Maarten Kemper Aanwinst Jan van Kampenhout De collectie werken van Charles Maarten Kemper (1944-1982) in het Gemeentearchief Schiedam is uitgebreid. Met de aankoop van twee tekeningen komt de teller op maar liefst achttien stuks. De twee tekeningen uit 1978 zijn op breed formaat opge maakt en beelden sodafabriek 'De Ster' uit, gezien vanaf de Buitenhavenweg en het woonwagenkamp aan de Schiekade in de Oost-Abtspolder. Charles Maarten Kemper, roepnaam Maarten, was een productieve kunstenaar. De Rotterdammer verlegde dikwijls zijn werkterrein naar onze stad. Kemper schilderde en tekende landschappen, stads en havengezichten, interieurs en portretten. Op één aquarel na zijn alle werken in de collectie van het Gemeentearchief in zwart-wit. Veel ingrijpende veranderingen in de Schiedamse binnenstad zijn door Kemper vastgelegd in een reeks tekeningen voor de Schiedamsche Courant in de periode rond 1969. Brandersmolens, branderijen en de omgeving van het Willemshofje komen hierbij in beeld. De tekeningen zijn in de beeldbank van het Gemeentearchief te zien onder de nummer 62413 en 62414 via https://beeldbank.schiedam.nl/, of'in het echt' in de studiezaal. In de collectie van het Gemeentearchief zijn ook werken van de vader van Maarten, Charles Jean Kemper (1913 - 1985). Van zijn hand kon in april 2016 nog een aquarel van Kethel worden gekocht. Tragisch is dat Charles zijn zoon Maarten over leefde, want deze stierf al in 1982 op slechts 38-jarige leeftijd. Vader en zoon zijn meermalen vertegenwoordigd in het 'Groot Schiedams Prentenboek' uit 2007. In 1999 verscheen een boek van de hand van Lijda Brockbernd, Johan Poort en Dolf Welling, getiteld 'Charles en Maarten Kemper, twee Rotterdamse kunstenaars'.^ 'De Ster', gezien vanaf de Buitenhavenweg. Het woonwagenkamp aan de Schiekade. 62 Scyedam jaargang 44 nr. 2

Scyedam | 2018 | | pagina 26