MOLEN DEWALVISCH museum molenwinkel Advertorial Kom naar Museummolen De Waivisch en ontdek het verhaal van de Reuzen van Schiedam! Museummolen en molenwinkel De Waivisch: een unieke samenwerking In februari 2018 opende Molenmuseum en molenwinkel De Waivisch trots zijn deuren! Een unieke samenwerking tussen Stichting Nationaal Jenevermuseum Schiedam en Stichting De Schiedamse Molens. Om deze combinatie van gebruiksfuncties mogelijk te maken, is De Waivisch in 2017 grondig verbouwd en opnieuw ingericht. HP architecten is verantwoordelijk voor het algehele ontwerp van de molen. De museale inrichting is verzorgd door Tinker Imagineers. De verbouwing is begeleid door Restauratie Werkplaats Schiedam. Molen- en museumwinkel De museumwinkel en molenwinkel bevinden zich op de begane grond van de molen. Kijk rustig rond, we hebben een uitgebreid assortiment bakproducten en cadeauartikelen! Bij de kassa kun je tickets kopen voor de Museummolen, het Jenevermuseum en de Fluisterboot (of een combinatieticket). Daarnaast kun je terecht voor koffie met iets lekkers. Goed om te weten: alle (meel)producten die je in de molenwinkel kunt kopen, worden in de molen zelf ingepakt! Museummolen In Museummolen De Waivisch stap je letterlijk in de geschiedenis van de Schiedamse molens! Bekijk op de panoramazolder de filmprojectie over 'De Reuzen van Schiedam' en beleef het verhaal achter de hoogste molens ter wereld. Eén zolder hoger ontdek je alles over het ambacht van molenaar en de werking van een brandersmolen. Op de baliezolder zie je het echte 'molenwerk' en geniet je van het uitzicht op Schiedam vanaf de balie. En als de molenaar aan het werk is, kun je misschien nog hoger de molen op! Audiotour In Museummolen De Waivisch start een unieke audiotour langs de hoogtepunten van de Schiedamse jenevergeschiedenis. De wandeling eindigt bij het Jenevermuseum aan de Lange Haven (toegang niet inbegrepen, combinatieticket mogelijk). Meer informatie? Vraag er naar bij de kassa in De Waivisch! De Audiotour is beschikbaar vanaf Molenweekend 2018. Bezoekersinformatie De museummolen en molenwinkel is geopend van dinsdag t/m zondag, van 11.00 uur tot 17.00 uur. Ga naar onze website (www.museummolen-schiedam.nl) voor actuele openingstijden, entreeprijzen en arrangementen.

Scyedam | 2018 | | pagina 2