burgemeester A. Lems aan de voorzitter van de Tweede Kamer, dr. A. Vondeling, laat wethouder Bolmers zich trots uit over 'Geschiedenis van Schiedam'. Bolmers laat doorschemeren dat de eerste oplage van het boek, 4.000 exemplaren, 'waarschijn lijk al binnen een maand uitverkocht is'. Alleen via intekenlijsten zijn er al duizenden gereserveerd. Zelf vertelt drs. G. van der Feijst dat het 'eigenlijk een heel saai boek is geworden'.4' Volgens de archivaris is het een inventarisatie van gegevens. Voor een leuk verhaaltje over gebeurtenissen in Schiedam hoef je, volgens hem, het boek niet te lezen. Een recensent concludeert dat 'het inderdaad een droge opsomming van feiten, jaartallen en namen is'. Wel is 'Geschiedenis van Schiedam' een van de goedkoopste geschiedenissen van een stad die Interbook International in Schiedam heeft uitge geven. Een boek over de geschiedenis in Haarlem bijvoorbeeld in vier delen is voor 400 gulden verkrijgbaar. Dat zorgt gelijk ook weer voor kritiek in de krant: 'Dat de geschiedenis van Schiedam goedkoop is gehouden, valt er ook wel aan af te zien. Het geheel ziet er niet al te aantrekkelijk uit, en is zelfs afgezien van de inhoudelijke tekst, moeilijk te lezen. Ieder hoofdstuk wordt begeleidt (sic) door een afschuwelijke hoeveelheid voetnoten (gemiddeld 97 per hoofdstuk), hetgeen het lezen niet bepaald vergemakkelijkt.'5' Schiedam maakt 't Het Schiedamse bedrijfsleven haakt in op het 700-jarig eeuwfeest met de manifestatie 'Schiedam maakt 't' die van 26 april tot en met 4 mei 1975 in de Sporthal Margriet plaatsvindt. De beurs is een succes. Bert Steenbergen staat met zijn vrouw op de beurs met een kraam waar zij toegangskaarten verkopen voor het jubileumfeest later die maand. "Elke avond stonden we natuurlijk in historische kledij in die kraam. Ook onze kinderen liepen in die kleding. Er werd een kleine entree gevraagd voor toegang tot het Emmaplein, dat werd omge doopt tot Proosjes Pretplein. Bezoekers vonden de bijdrage uiteindelijk echter te hoog. Daar is ophef over ontstaan. Je kunt je de argumenten voorstellen: 4) Het Vrije Volk, 25 februari 1975 Scyedam jaargang 44 nr. 2 5) Het Vrije Volk, 25 februari 1975

Scyedam | 2018 | | pagina 31