„Het gaat niet allemaal over rozen" seerd. Voorbeelden zijn het standwerkersconcours en de feestmarkt van de gemeentelijke marktdienst op vrijdag 23 mei 1975. In de financiële afrekening van 25 augustus 1975 aan het college schrijft het comité dat het 'zich genood zaakt voelt iets te zeggen over een aantal negatieve perspublicaties. Vanzelfsprekend en onmiddellijk geeft het comité toe fouten te hebben gemaakt. Zo blijkt nu, dat het comité o.a. in eigen enthousiasme ook ditzelfde enthousiasme bij anderen verwacht had. Resultaat een groot tekort op entreegelden.'7' De pers reageert met een groot verhaal: 'De arme ploeteraars van het comité-700'. "Het zijn de naweeën van een feest. Een feest dat gedeeltelijk een mislukking werd, maar waar veel Schiedammers toch ook nog een leuk uurtje aan hebben beleefd. Gelukkig is het 750-jarig bestaan van Schiedam nog ver weg."8' De kritiek richt zich op het te volle programma in de feestweek en de te hoge kosten ervan en de te hoog geraamde inkomsten. Wethouder Cor Bolmers ligt al langer onder vuur als verantwoordelijk wethouder voor het bestemmingsplan voor de binnenstad, waar veel protest tegen is. De financiële strop van 'Schiedam-700' komt daar nog eens bovenop. Per 1 september 1975 verlaat Bolmers het toneel van de Schiedamse politiek. Achteraf gezien heeft Bert Steenbergen in 1975 een hoop geleerd. "Dat 'Schiedam-700' geen onverdeeld succes werd, was ook te wijten aan het feit dat zeven goedwillende amateurs aan het werk waren gezet. Ik was daarna nog steeds onervaren, maar heel wat wijzer. Ik had het daarom niet willen missen." Schiedam-700 secretaris B. Steenbergen: 7) Comité viering 700-jarig bestaan stad Schiedam, brief aan college van B W, 25 augustus 1975 8) Schiedamse Courant, 29 augustus 975 Scyedam jaargang 44 nr. 2

Scyedam | 2018 | | pagina 34