Canadees echtpaar Op de beursvloer wordt tegenwoordig handel gedreven in informatie. Verhalen worden uitge wisseld, mensen uit verschillende windstreken ontmoeten elkaar, gaan met elkaar in gesprek, laten aan elkaar zien wie ze zijn. De bibliotheek is publiek domein geworden waar iedereen welkom is. Vorige week werd ik aangesproken door een Canadees echtpaar, dat met een zeilboot een wereldreis aan het maken is. Ze waren al een week blijven plakken in het prachtige Schiedam. Elke dag hadden ze in de bibliotheek zitten lezen en hadden ze gebruik LEESZAAL Ik ben een God in 't diepst van mijn gedachten, maar in de bibliotheek een volontair die hunk'rend op een baantje zit te wachten en boeken uitleent met een zeker air. Ik lever geestlijk voedsel aan mevrouwen die binnenkomen en alleen maar van de allernieuwste liefdesboeken houwen, "maar niet zo'n engerd als die Wasserman". Ik loop met stapels boeken rond te sjouwen en plak een etiket op Gorters Mei. gemaakt van de wifi. Onze bibliotheek was de mooiste die ze tijdens hun reis waren tegengekomen en ze hadden er verstand van, want de helft van hun familie was bibliothecaris en dit was niet de eerste die ze bezochten. Hun gefilmde reisverslag is te zien op internet. Zo gaan de verhalen over de wereld. Cicero had gelijk toen hij 2100 jaar geleden zei: Als je een tuin hebt in je bibliotheek, dan zal het je aan niets ontbreken'. Foto's: Jan van de Ploeg, John Valk en anderen Och, als nu juffrouw Jansen eens ging trouwen, dan kwam er eindlijk eens een plaatsje vrij. Ik ben het niet alleen, die staat te wachten en achter me staat nog een hele rij. Ik ben een God in 't diepst van mijn gedachten, maar niet zo heel veel in de maatschappij Debuutgedicht van A.M.G. Schmidt uit het tijdschrift 'Opwaartse Wegen', 1938. De Bibliotheek, Lange Haven 145. Scyedam jaargang 44 nr. 2 45

Scyedam | 2018 | | pagina 9