Tijdlijn Info Foto's Vind-ik-leuks Meer IDe redactie van de Scyedam werkt nauw samen met de makers van de Facebookpagina Je bent een Schiedammer als. Sinds 2013 worden elke dag oude foto's van Schiedam geplaatst op deze pagina. In de week voordat een nieuwe Scyedam verschijnt, zijn dit foto's van een bepaald thema. Vervolgens staat dan in het blad een artikel met de historische duiding van deze foto's. In deze aflevering gaat het over staken bij Wilton-Feijenoord. Antoine Lagrouw Wie ooit bij Wilton-Fijenoord heeft gewerkt, ontkwam vroeg of laat niet aan een staking. De staking hing al geruime tijd in de lucht, maar brak toch nog onverwachts uit. Luidruchtig kwam een aantal mannen, vierkante staalarbeiders in witte ketelpakken, in blauwe, bruine overalls en zelfs een verdwaalde groene, de drukkerij in de timmerwinkel binnen gestormd. Grof schreeuwend: "En nu leggen jullie, godverdomme, onmiddellijk het werk neer anders slaan we de hele teringzooi kort en klein en jullie erbij." Verbouwereerd bij zulk verbaal geweld was de beslissing snel genomen. Wij staakten mee of we wilden of niet. Sommige van de stakers kenden wij wel. Aardige kerels met wie je over alles en nog wat kon praten. Die soms de drukkerij binnen kwamen lopen om drukwerk voor hun afdeling op te halen, maar meer nog om om klad blokjes te vragen. Nu waren zij in vuur en vlam: een verbetenheid die snel in een waar inferno zou kunnen ontaarden. Maar ja staken, een wilde staking nog wel, lijkt soms op een opstand en dat gaat niet altijd gepaard met alle redelijkheid en gemoedelijkheid. Opgekropte emoties moeten nu eenmaal een uitlaatklep hebben. P Bericht Wilde staking na stakingsverbod bij Wilton-Fijenoord. Nationaal Archief. Toegang: 12.24.01.05. bestanddeelnr.: 925-3611. Foto: Rob Mieremet (Anefo) 4 februari 1972. 82 Scyedam jaargang 44 nr. 3

Scyedam | 2018 | | pagina 10