bezwaar kunnen hebben tegen die koppeling. De beheerscommissie drong er daarom op aan om het Fonds een eigen rechtspersoonlijkheid te geven door er een stichting van te maken. Ook de gemeente gaf daaraan de voorkeur. Dat leidde tot de eerder genoemde oprichting van de stichting. Op 16 september 1986 kon op de eerste bestuurs vergadering het bestuur geïnstalleerd worden. Dat bestond uit Herman Dijkerman (secretaris), Herman Noordegraaf (voorzitter), Huub Sonder- meijer (penningmeester), Hanneke van der Velden (begeleiding producties) en Floor Wolter-Kleinen- dorst (vice-voorzitter). Op die eerste vergadering werd ook nog aangekondigd dat het tweede boek van het Fonds op het punt van verschijnen stond, name lijk een boekje van C. Suttorp over het Hervormde Weeshuis De Lindenhof, Het Weeshuis van Jan en Kaat. In datzelfde jaar 1986 kende het bestuur zijn eerste subsidie toe. Het betrof een subsidie van duizend gulden voor de catalogus bij het tentoongestelde werk in de musea van Schiedam en Gouda van de zeventiende-eeuwse schilder Christoffel Pierson. Aanvragen In zijn ruim dertig jarig bestaan heeft het Fonds, als we ook de voorfase meerekenen, 65 publicaties finan cieel ondersteund. Al naar gelang de behoeften geeft het FHP het boek in eigen beheer uit of subsidieert het een andere instantie of uitgever. Het bestuur bekijkt alle binnengekomen verzoeken en beoordeelt of de aanvraag binnen de criteria valt (vooral of de inhoud voldoende te maken heeft met Schiedam) en of er verbeteringen in de tekst nodig zijn. De begelei ding kan meer of minder intensief zijn. Bij sommige uitgaven kan volstaan worden met het geven van de financiële ondersteuning, bij andere is zowel inhou delijk als wat betreft de vormgeving ondersteuning nodig. Het bestuur denkt in ieder geval vanuit een positieve opstelling mee. In verreweg de meeste gevallen weten mensen of instanties het FHP zelf te vinden, al dan niet via de website. Soms wordt via via gehoord dat iemand naar subsidie zoekt, waarna deze persoon dan op het FHP geattendeerd wordt. Ook is er een goede samenwerking met instanties, verenigingen en organisaties. Via die lijn komen ook aanvragen binnen. Scyedam jaargang 44 nr. 4 133

Scyedam | 2018 | | pagina 25